Prof. Dr. Sait Yılmaz
Prof. Dr. Sait Yılmaz - Yazar

Önceki ve Sonraki Hayatlarınız

Evrende yalnızca yaşamıyoruz. Evren de bizim içimizde yaşıyor.
Siz, tüm benliğinizin çok küçük bir parçasısınız.

Siz tüm benliğinizin çok küçük bir parçasısınız. Dünya tek bilinç âlemi değildir, diğer âlemlerde de yeterli deneyime sahip olmalısınız. Önemli olan deneyimdir ve bunlar Akaşik Kayıtlar diğer adı ile Yaşam Kitabı’nda yer alır. Yaşadığınız her şey, buraya otomatik kaydolur. Daha sonra bu bilgilere başvurabilirsiniz. Aynı anda başkalarının kayıtlarını da başvurup, bir başka bireyin yaşadığı deneyimlerden izlenimler almak mümkündür. Bazı bilgiler o anda deva değil, zehir olacağından gizlenebilir. Her seferinde belirli ölçüde bilgi alınır. Bu kayıtlara ulaşabiliriz. Bu makalede önceki ve sonraki hayatlarımızın şifrelerini vereceğiz. Önce kadim Hint inanışındaki yaşam döngüsünü ve Gizli Öğreti’nin sırlarını keşfedecek sonra modern ruh biliminin enkarnasyon kodlarını ele alacağız.

Dünya gelmemizin nedeni, ruhlarımızı arındırmak ve üst âlemlere ulaşmaktır. Dünyadaki her bir kişinin tamamlaması gereken ruhsal bir görevi vardır. Dünyaya gelişimizin üç nedeni vardır;

- Geçmiş yaşamda sevdiklerimizi korumak,

- Önceki yaşamlarımızdan kalan Karma’yı tamamlamak,

- Ruhsal görevimizi yerine getirmek.

Ancak, yaşlandıkça bilinçsiz zihnimiz uykuya geçer. Bu yüzden, hep sevdiğimiz işi yapmayı tercih ederiz. Üst âlemlere gitmek için yapmanız gereken doğru olmak, iyilik yapmak, günah işlememektir. Kendinize zarar vermek (çok yemek ya da içmek gibi), problemlerden ve sorumluluklardan kaçmak, intihar etmek gibi şeyler negatif karma’dır. Pozitif olanlar ise korkularınla yüzleşmen, kıskançlık yapmaman, barışçı olman, bilinçsiz zihnini dinlemen, mütevazılık ve bencil olmamak, ihtiyacı olana yardım etmek ve hep pozitif olmaktır.

Karma

Genel bir tarife göre, karma, olumlu ve olumsuz her şeyi geriye ödenmesi ve dengelenmesi gerektiğini bildiren evrensel denge ya da neden-sonuç yasasıdır. Örneğin yaşadığınız hayatta eğer birini öldürdü iseniz, bununla yeniden yüzleşmeniz gerekir. Durumlar çoğu kez tersine döner, bu sefer aynı sebeple siz öldürülebilirsiniz. Ya da her şeyin çok hoş ve güzel olduğu bir yaşamı kısa kesmek, bir şeylerin kaybını deneyimlemek zorunda kalabilirsiniz. Her şey insana geri döner. Karmanın borcunu ödemek her zaman dişe diş olmaz. Diyelim ki bir insana haksızlık yaptınız, başka bir yaşamda o insana hizmet ederek karma borcunuzu ödeyebilirsiniz. Belki de o insana geçmişteki yanlışınızı telafi etmek için ömür boyu bakıp hizmet edebilir, koruyucusu olabilirsiniz. Yaptığınız şey daima bir şekilde temize çıkarılır.

Yaşamlarınızın bazılarında bazı karmalar halledilmiştir, bazıları ise birer dinlenme yaşamıdır. Dinlenme yaşamı, olumlu ya da olumsuz daha fazla karmanın oluşturulmadığı basit yaşamlardır. Bunların çoğu zihinsel, zeki yaşamlar değil, fiziksel yaşamlardır. Ama onlar da varlık için ve nihai yaşam için önemlidirler. Böyle bir enkarnasyonda insan, (görünüşte) olağandışı bir şeyin olmadığı, sıkıcı, anlamsız bir yaşam sürdüğünü düşünür. Ancak, hiçbir engelle karşılaşmadan, bir dalgalanma olmadan, yeni bir karma yaratmadan geçirilen bir yaşamda da karma ödenebilir. Sürekli olarak travmatik bir yaşamdan diğerine geçmemek için ara sıra böyle bir yaşam ihtiyacı olur.

Karma Prensipleri

Yaşamları boyunca belirli insan grupları arasında belirli bağlantılar tekrar tekrar çeşitli değişimler halinde belirir (paralel yaşamlar). Örneğin, bir hayatta sizin eşiniz olan bir insan, bir başka hayatta anneniz ya da babanız, bir başka hayatta ise çocuğunuz ya da yakın bir arkadaşınız olabilir. Bu bağlantılar çeşitli yaşamlarda tekrar tekrar ortaya çıkar ve bazen güçlenip bazen zayıflasa da daima gelişir. Eninde sonunda, hepimiz en yükseğe (kaynağa) eriştiğimizde, o noktaya kadar gelişmiş bağlantılarla, eğer arzu ediliyorsa, herkesin parçası olduğu daha büyük bir varlık oluşturulabilir.

Neden-sonuç yasası her yerde, her evrende geçerli olan temel yasalardan biridir. Bu yasa, bütün yapıyı destekleyen temel karma prensiplerinden biridir. Ve karma, karmaşık bir hareketler bileşimi içinde bazen neden bazen sonuç olarak, farklı enerjilerin birbirleriyle nasıl etkileştiklerini içerir. Bu kürenin içindeki her zincir halkası birbirine bağlıdır. Karma her an ödenir, her an halledilir. Sadece soluk alıp vermek bile karmayı halleder ve gelece karmayı yaratır.

Yeni karmanın yaratılması evrenin devamını sağlar. Kişisel karmanız yüksek düzeylere eriştiğinde artık onu halletmek için fiziksel yaşamlar geçirmeniz gerekmez. Bunu artık spiritüel katta halledebilir ve hala en yüksek kaynağa ilerliyor olursunuz. Ve siz o kaynağa eriştiğinizde bile, sizin karmanız diğer evrenleri ve evrenlerin karmaşık goblenini etkiliyor olacaktır. Bu sizin gelişip en yüksek benliğiniz haline gelebilmenizi sağlayan doğal bir devredir.

Çok mutsuz olduğu için intihar etmiş birinin bununla başa çıkmasını sağlamak birkaç hayat alabilir. Ve bu kişi tekrar enkarne olmak istemediği için buna zorlanabilir çünkü bu duruma ebediyete kadar saplanıp kalabilirler. Hasta veya zarar görmüş ruhların, sağlıklı olanlardan daha güçlü bir liderliğe ihtiyaçları vardır. Bir dereceye kadar onlar karar verme sorumluluğunu yitirmişlerdir. Asla ilerleme kaydedememek, “cehennem” kavramına yakın bir şeydir. Bazen ruh, sorunlarla nasıl başa çıkacağını öğrenmesi için diğer varoluş katlarını ziyaret eder.

Bir insanın sakat yaşadığı bir hayat, onu alçak gönüllü hale getiren bir deneyimdir. Bu durumda, kendinle gerçekten uzlaşmaya ve kendi içine bakmaya, dışarıdaki insanların senin hakkında ne düşündüklerini umursamamaya zorlanırsın. Sakatlandığınız zaman, size üstesinden gelmeniz (başkasının alayları, acımaları, kabalığı vb.) gereken bir şey sunulmuş demektir.

Kör olan bir kişi sabır ve sebat göstermeyi, sahip olduğu şeyleri garanti görmemeyi, her şeyi daha çok takdir etmeyi ve güvenmeyi öğrenir. Bu durumla mücadele etmezse yeni bir karma oluşturur çünkü ilerlemek için çaba göstermelisiniz, sakatlığın sizi yenmesine izin vermemelisiniz.

Ölmüş bebekler vakasında söz konusu olan, o bebeğin anne babasının (karmik gelişimleri için) o noktada bir deneyime ihtiyacı olmalarıdır. Çok küçük bir bebekken ölenler, genelde, fiziksel kata ara sıra gidecek kadar gelişmiş ve kendi karmalarını halletmekten çok, bir başkasının karmasına yardımcı olmak için enkarne olmuş ruhlardır. Kısa bir süre o insanın hayatına girerek, o kişinin karmasına yardımcı olurlar.

Makalenin devamı ve geniş versiyonu için;

https://www.academia.edu/62639016/Önceki_ve_Sonraki_Hayatlarınız

Toplam 2788 defa okunmuştur.

Prof. Dr. Sait Yılmaz diğer yazıları:

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.