AKPnin Netanyahunun Likud Partisiyle ne işi olabilir?

Bir kez daha hatırlamakta yarar var.

AKP geçmiş yıllarda ABDde Yahudi Lobisiyle açık ya da kapalı çok yakın işbirliği yaptı.

AKPnin tanıtımı için milyonlarca dolar ödedi.

ABDdeki Neo-Con olarak adlandırılan tutucu Yeni Muhafazakar  yahudı asıllı yakın dostlarıyla Ilımlı İslam-Ortadoğu Eş Başkanlığı ve Irakın işgali projelerinde birlikte hareket etti.

(CIA Ortadoğu bölge şefi Graham Fuller , Pentagon şahinleri Richard Perle, Paul Wolfowitz, Büyükelçi Morton Abramowits v.s.

Kitap: Yılmaz Polat, Lobiler ve Ajanlar- CIAnın Muteber Adamı)

Ancak ilk kez İsrail Başbakanı Netanyahunun Partisi Likud üyesi , ABDde bu parti adına hareket eden Ronn D.Torrossianın sahibi olduğu New York merkezli SWPR halkla ilişkiler şirketiyle anlaşma yaptı.

AKP Genel Başkanı Erdoğanın İsrail ve Netanyahu hakkında söyledikleri hem arşivlerde , hem hafızalarda tazeliğini koruyor.

Türkiyede başka bir parti, ( onlar için normal ) böyle bir şirketle ABDde tanıtım için anlaşma yapsaydı AKP şüphesiz  tefe koyardı.

Peki nasıl oluyor da Erdoğanın Genel Başkanı olduğu AKP, Netanyahunun Partisine üye birisinin şirketiyle anlaşma yapıyor.

Hemde kısa bir süre önce. 

Bir kez daha hatırlatayım.

5WPR lobi şirketinin sahibi Ronn Torrossian, Likud Parti üyesi. 2010 yılında New Yorkta Türk Konsolosluğu önünde yapılan   Gazze- Hamas karşıtı gösteriyi organize etti.

Gösteride AKP Hükümeti, Hamasa verdiği destekten ötürü protesto edildi.

Mavi Marmara olayı da eklendiğinde , AKP için ne değişti de Likud bağlantılı birisiyle ABDde tanıtım için anlaştı?

AKP 5WPRa nasıl bir tanıtım yaptırmayı planlıyor?

AKP Hükümeti , seçmenini karşısına almayı göze aldığına göre , önemli hesaplar yapmış  olmalı? 

Buarada  önemli bir soru daha var.

Türkiyenin Kuala Lumpur Büyükelçiliğine atanan Merve Kavakçı, Türk vatandaşlığına alındığına göre, ABD vatandaşlığından ayrıldı mı?

Malezyaya ABD pasaportuyla gitmeyeceğine göre! Washington yada Ankarada ise basının karşısına çıksa da merakımızı giderse.

İyi bayramlar..

Önceki ve Sonraki Yazılar
SON YAZILAR