Youtube kan kaybediyor

Youtube kan kaybediyor

Oyun başkanı Ryan Wyatt da dahil olmak üzere üç YouTube yöneticisi platformdan ayrılıyor. Yaratıcı ortaklıklar kıdemli direktörü Jamie Byrne ve başkan yardımcısı ve ürün ortaklıkları küresel başkanı Heather Rivera da şirketten ayrılanlar arasında.

YouTube, Tubefilter’a “Diğer birçok şirket gibi, çalışanlarımızdan bazılarının yeni yılda yeni bir yön seçtiğini gördük” dedi. “İşimizi ileriye taşıyacak yetenekli liderlerden oluşan derin bir kadroya sahip olduğumuz için de şanslıyız. Heather, Jamie ve Ryan’a yıllar boyunca YouTube’a yaptıkları inanılmaz katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz ve bundan sonra ne yapacaklarını görmek için sabırsızlanıyoruz.”

 

YouTube’un sanal ve artırılmış gerçeklik projelerini de yöneten Wyatt, espor ve canlı etkinlikler alanında kariyerinin ardından 2014 yılında Google’a katıldı. Twitter’da, Polygon Studios bölümünün başına geçeceği Web3 alanındaki bir şirket olan Polygon Technology’ye katılmak için önümüzdeki haftalarda YouTube’dan ayrılacağını söyledi. Wyatt, “yatırım, pazarlama ve geliştirici desteği yoluyla geliştirici ekosistemini büyütmeye odaklanacağını” yazdı. Polygon Studios için oyun, eğlence, moda, haber, spor ve diğer alanlarını denetleyecek.

youtube

Wyatt  görev süresi boyunca YouTube’a bir çok katkıda bulundu. 2020’de YouTube, Call of Duty League ve Overwatch League etkinliklerini üç yıl boyunca yayınlama haklarını elde etti. Byrne, 2006’dan beri YouTube’daydı ve son olarak içerik oluşturucu satın almaları ve Shorts ortaklıkları gibi alanları denetiyordu.

Twitter rekor sayıda talepler alıyor

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji