Yurt dışında oy kullanımıyla ilgili iki önemli değişiklik

Yurt dışında oy kullanımıyla ilgili iki önemli değişiklik

Türkiye’nin Brüksel Başkonsolosu Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu, yurt dışının tek seçim bölgesi olarak kabul edildiğini belirterek, "Vatandaşlarımız sadece bağlı bulundukları temsilciliklerde değil, arzu ettikleri tüm...

Türkiye’nin Brüksel Başkonsolosu Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu, yurt dışının tek seçim bölgesi olarak kabul edildiğini belirterek, "Vatandaşlarımız sadece bağlı bulundukları temsilciliklerde değil, arzu ettikleri tüm temsilciliklerde oy kullanma imkanına kavuştu" dedi. 

Türkiye'nin Brüksel Başkonsolosluğunda referandum sürecinde oy kullanımına ilişkin AA'ya değerlendirmelerde bulunan Karaoğlu, yurtdışındaki yurttaşların oy kullanmasında iki yeni uygulama yapılacağını söyledi. Karaoğlu,"Oy kullanma saatleri artırıldı. Bu yeni dönemde oy kullanma yaklaşık 12 saat olacak. Sabah 9'dan akşam 9'a kadar kesintisiz bir şekilde ve 14 gün boyunca sürecek" diye konuştu.

Karaoğlu, tüm dünyanın tek seçim bölgesi olarak kabul edildiğini ve yurt dışında 27 Mart - 9 Nisan tarihleri arasında referandum için oy kullanımının devam edeceğini belirterek, "Vatandaşlarımız sadece bağlı bulundukları temsilciliklerde değil, arzu ettikleri tüm temsilciliklerde oy kullanma imkanına kavuştu. Vatandaşlarımız, Brüksel Başkonsolosluğuna bağlı olsalar da oy kullanmayı arzu ettikleri gün başka bir temsilciliğe yakınlarsa o temsilciliğe gidip oy kullanabilecekler." ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
GENEL