12 gün karantinada kalan doktor maaşının kesildiğini öğrendi

12 gün karantinada kalan doktor maaşının kesildiğini öğrendi

İstanbul Sultangazi'deki görev yapan doktor koronavirüse yakalandı. 12 gün karantinada kalan doktorun göreve dönünce maaşı kesildiğini söyledi.

İstanbul Sultangazi'deki görev yapan doktor koronavirüse yakalandı. 12 gün karantinada kalan doktor göreve dönünce maaşının kesildiğini söyledi.

Aile sağlığı merkezinde görev yapan Doktor Mustafa Alparslan Kozan, 5 Mart tarihinde bir hastasından koronavirüs kaptı ve 12 gün karantinada kaldı. İyileştikten sonra da plazma bağışçısı olan doktor, bu süreçte maaşının kesildiğini söyledi.

Haber Global'den Aytaç Kurnaz'a konuşan Kozan, "Raporlu olduğumuz günün ücret kesintisine uğradığını gördük. Normalde o dönem için 6 bin 160 lira kadar almamız gerekirken 3 bin 88 lirası kesilmişti" açıklamasında bulundu.

Bir ilde vaka sayısı yeniden yükseldi

Mustafa Alparslan Kozan karantina günlerini ise şöyle anlattı:

"Bir odadaydık ve sadece banyo ihtiyaçlarımızı gidermek için odadan çıkıyorduk. Karantina odasında da hastalarla ilgilenmeye devam ediyordum. Covid-19'lu hastaları arayıp onların durumunu takip ediyordum."

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'ne başvuru yaptığını ve henüz bir geri dönüş alamadığını belirten Kozan, eğer bu yanlışlıkla olmuşsa bu yanlıştan geri dönülmesini istiyor.

ANASAYFA