AK Partili vekil yazdı, bakanlık iki kentte müdür değiştirdi

AK Partili vekil yazdı, bakanlık iki kentte müdür değiştirdi

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Eşref Fakıbaba'nın sosyal medya paylaşımının ardından bakanlık harekete geçti ve Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğüne Prof. Dr. Mehmet Gülüm getirildi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Eşref Fakıbaba, dün sosyal medyadan bir paylaşım yaparak kentteki sağlık sistemine dönük eleştirilerde bulundu. Fakıbaba, kentteki sorunları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya anlatmaya çalıştığını ancak girişimlerinde başarısız olduğunu söyledi.

Fakıbaba paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Eski bir başhekim ve genel cerrahi uzmanı olarak Şanlıurfa'da sağlığın iyi yönetilemediğini görüyorum. Bunu iki yıldan beri bakanımıza anlatmaya çalışıyorum. Ancak başarılı olamadım. Bu sefer Sayın bakanımızın Şanlıurfa'daki sağlıkla ilgili problemleri çözeceğini inanıyorum.

Fakıbaba'nın bu paylaşımının ardından bakanlık jet hızıyla harekete geçti. Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğüne, Ankara İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm atandı. Bu değişikliğin ardından Fakıbaba da paylaşımını sildi.

Daha önce de sosyal medyadan mesaj vermişti

Fakıbaba, sosyal medya hesabından 12 Şubat 2021 tarihinde “Bazen bütün izlerin birbirine karışması, bardağı taşıran son damla olur…” ifadelerini kullandığı bir paylaşımda bulunmuş, bu paylaşım istifa sinyali olarak değerlendirilmişti.