Bahçeli: "2023'te Cumhurbaşkanı adayımız Erdoğan'dır"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'deki haftalık grup toplantısında konuştu. 

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısında bulunmasına tepki gösteren Bahçeli, "CHP Genel Başkanı ne oldu da bir an önce seçim diye tutturdu? Kim aklına girdi? Bir televizyon programında bana seslenmiş, 'Yeter artık de, seçime götür Türkiye'yi' demiş. Senden ve zihniyetinden hiç hazmetmiyorum" ifadelerini kullandı.

Grup toplantısında Azerbaycan-Ermenistan çatışmaları hakkında da konuşan Bahçeli, "Çare yoktur, çözüm kalmamıştır, Dağlık Karabağ masada değil, sahada terör devleti Ermenistan'ın kafasına vura vura alınmalıdır" dedi.

'CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ ERDOĞANDIR'

Bahçeli MHP'nin 2023'teki Cumhurbaşkanı adayının AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu açıklarken şunları kaydetti:

"Seçime gidip de ne yapacak, nereye ulaşacaksın? Sana ne vaad ettiler. Osman Kavala'ya yatan sempatinin arkasındaki neden Sorosçuların desteğini mi almak? Seçim isteği sipariş ve hezeyandır. Sen bırak erken seçimi falan da, altının para ettiği bir dönemdeyiz, söz gümüş ise sükut altındır. Biraz sus. Seçim meçim derdine düşme. Bizim görüşümüz açıktır, değişmemiştir. MHP, seçimin zamanında 2023'te yapılmasından yanadır. 2023'te Cumhur İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır."

Önceki ve Sonraki Haberler
Video