Bakanlık koronavirüs verilerini güncelledi: Günlük hasta sayısı değişti!

Bakanlık koronavirüs verilerini güncelledi: Günlük hasta sayısı değişti!

Günlük koronavirüs tablosunda tespit edilen 'hasta' sayısını 1958 olarak açıklayan Sağlık Bakanlığı, bir süre sonra sayıyı 2026 olarak değiştirdi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan günlük koronavirüs tablosunda "hasta" sayısında hata yapıldığı için tablo birkaç saat içinde güncellendi.

Günlük koronavirüs tablosunda tespit edilen 'hasta' sayısını 1958 olarak açıklayan Sağlık Bakanlığı, bir süre sonra sayıyı 2026 olarak değiştirdi. Her akşam koronavirüs tablosunun linkini Twitter hesabında duyuran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, paylaşımında, "Bugün tespit edilen 1.958 yeni hastamız var" ifadesini kullanırken, Bakanlığın güncelemesi sonrası yeni bir paylaşım yapmadı. Sağlık Bakanlığı, 19 Ekim için paylaştığı koronavirüs tablosunda hasta sayısını 1958 olarak, toplam hasta sayısını ise 349 bin 519 olarak açıkladı. Bir gün önceki hasta sayısıyla aradaki farkın 2026 olduğunun fark edilmesinin ardından yeni bir tablo yayınlayan Bakanlık, günlük hasta sayısını 2026 olarak değiştirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise Koronavirüs verilerini duyurduğu Twitter paylaşımında herhangi bir düzeltme yapmadı.

İlk yayımlanan tablo; Güncellenen tablo;    

Sağlık