Bilim Kurulu'ndan istifa eden profesör Erdoğan'ın üçüncü dozunu anlattı

Bilim Kurulu'ndan istifa eden profesör Erdoğan'ın üçüncü dozunu anlattı

Bilim Kurulu'ndan istifa eden Prof. Dr. Alpay Azap, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üçüncü dozuna ilişkin konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün bir televizyon yayınında 3 doz aşı yaptırdığını ve antikorunun yükseldiğini söylemişti. Erdoğan'ın bu açıklaması kamuoyunda çokça konuşuldu, tartışıldı. Erdoğan'ın ilk iki aşısı Sinovac, üçüncüsü BioNTech... Uzmanlar iki farklı aşının yaptırılabileceğini belirtti...

Bilim Kurulu'ndan istifa eden Prof. Dr. Alpay Azap, Odatv'den Gürkan Karakullukçu'ya konuştu. Azap, Erdoğan'ın üçüncü doz BioNTecH aşısı için bir tarih vermenin doğru olmadığını belirtti ve devam etti; "Belki Erdoğan daha önce aşıyı olmuştu ve şimdi antikor sayısı düşüyor. Ya da şimdi oldu, antikor sayısı artıyor. Antikor sayısına göre bir tarih vermek doğru olmaz"

Dördüncü doz aşıya ilişkin de konuşan Azap, Erdoğan'ın dördüncü doz aşıya uzun süre ihtiyacı olmayabileceğini söyledi. Dördüncü dozun varyantlara bağlı olduğunu dile getiren Azap, "Şu anki varyantlarla bir yıl daha dördüncü doz aşıya gerek kalmaz" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Sağlık