Dikkati elden bırakıyoruz! Alışveriş merkezlerine akın ettiler

Dikkati elden bırakıyoruz!  Alışveriş merkezlerine akın ettiler

Normalleşmeyi abartan vatandaşlar alışveriş merkezlerine akın etti. Alışveriş merkezlerini ziyaret eden kişi sayısı haziran ayından temmuz ayına günde ortalama 1 milyon kişi arttı.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, vatandaşların başta 'pandemi merkezi' gibi gösterilen AVM'lerin sokaktan, pazardan, çarşıdan daha güvenli olduğunu anladığını iddia ederek "Haziranda günlük yaklaşık 3 milyon, temmuzda günlük yaklaşık 4 milyon ziyaretçi oldu, ağustosta günlük 4,5 milyon ziyaretçiye ulaşmayı bekliyoruz. Ziyaretlerdeki artış beklentimizin üzerinde gerçekleşiyor" dedi. Koronavirüs salgınıyla mücadelede normalleşme dönemine geçilmesiyle birlikte maske, mesafe ve hijyen kurallarıyla gerçekleştiğini ifade eden Altaş, bunu da sokaktan, pazardan, çarşıdan farklı olarak en iyi AVM’lerin sağlayacağını, güvenli alışveriş noktaları olacağını söyledik.

'CİRO ÖNGÖRÜLERİMİZİN ÜZERİNDE GERÇEKLEŞTİ'

Altaş, Haziran ayının bunu anlatmakla geçtiğini aktararak, şöyle devam etti: "Pandemi öncesine göre, rakamlara bakıldığında Haziran'da giriş sayılarında yüzde 40, cirolarda yüzde 60’ı yakaladık. Bu öngörülerimizin üzerinde gerçekleşti. 1 Temmuz’dan sonraki süreçte giriş sayıları hızla arttı. Pandemi öncesine göre giriş sayılarımızda yüzde 70, cirolarda da yüzde 80’leri yakaladık. Bu seviyelere Eylül sonunda ulaşmayı bekliyorduk. Ağustos’ta da rakamlar yükselerek gidiyor."

'AĞUSTOS'TA 4,5 MİLYONA ULAŞMASINI BEKLİYORUZ'

Vatandaşlarımız başta 'pandemi merkezi' gibi gösterilen alışveriş merkezlerinin sokaktan, pazardan, çarşıdan daha güvenli olduğunu anladı. Haziran'da günlük yaklaşık 3 milyon, Temmuzda günlük yaklaşık 4 milyon ziyaretçi oldu, Ağustos'ta günlük yaklaşık 4,5 milyon ziyaretçiye ulaşmayı bekliyoruz. Ziyaretlerdeki artış beklentimizin üzerinde gerçekleşiyor."

NE OLMUŞTU?

Yeni tip koronavirüs (Covid-199 salgını nedeniyle AVM'lerin çoğu Mart ayından itibaren kapılarını kapatmıştı. Hükûmet 11 Mayıs itibarıyla AVM’lerin önlem alarak açılabileceği yönünde tavsiye kararı almıştı.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler
Sağlık