Dünya Sağlık Örgütü herkesi grip aşısı olmaya çağırdı

Dünya Sağlık Örgütü herkesi grip aşısı olmaya çağırdı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), sonbaharda yeni tip Kovid-19'a benzer semptomlara sahip olan grip hastalarındaki artışın önüne geçmek için dünyaya grip aşısı olma çağrısında bulundu.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), sonbaharda yeni tip Kovid-19'a benzer semptomlara sahip olan grip hastalarındaki artışın önüne geçmek için dünyaya grip aşısı olma çağrısında bulundu. Böylelikle Kovid-19 şüphesiyle hastanelere başvuran grip hastalarının önüne geçilebilecek.

DSÖ'nün baş danışmanlarından Bruce Aylward, sonbaharda yeni tip Koronavirüsle hemen hemen aynı semptomlara sahip olan grip hastalığının önüne geçilmesi için dünyaya geniş kapsamlı bir aşılama çağrısı yaptı. Bu şekilde "yüksek ateş", "öksürük" ve "yorgunluk" gibi ortak belirtilere sahip olan iki hastalığın birbirinden ayırt edilerek hastanelerde oluşacak doluluğun önüne geçilmesi hedefleniyor. Öte yandan, dünya genelinde yeni tip Koronavirüs nedeniyle şu ana kadar 22 milyon 122 bini aşkın kişinin enfekte oldu, 778 bin kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

BAĞIŞIKLIK YÜZDE 10'DAN AZ

Diğer taraftan, DSÖ’den bulaşıcı hastalık uzmanı Maria Van Kerkhove daha önce yaptığı açıklamada Koronavirüs'e karşı bağışıklığın toplumun yüzde 10’undan daha azında oluştuğunu söylemişti.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler
Sağlık