DSÖ: Irak'ta koronavirüs vakalarındaki artış endişe verici!

DSÖ: Irak'ta koronavirüs vakalarındaki artış endişe verici!

Dünya Sağlık Örgütü yaptığı yazılı açıklamayla Irak'ta Koronavirüs vakalarındaki artışın endişe verici boyutlarda olduğunu ve yakın zamanda büyük bir sağlık krizi yaşanabileceği konusunda uyardı.

Sputnik'in haberine göre ülkede Koronavirüs salgınının yayılmasının, yıllarca süren çatışmalarla zayıflayan sağlık sistemine yeni sorunlar eklediği kaydedilen açıklamada, yetkililer tarafından getirilen kısıtlamaların hafifletilmesi ve önleyici tedbirlere uyulmamasının da aralarında bulunduğu birçok faktöre bağlı olarak Irak'taki Covid-19 salgınıyla ilgili durumun geçen aylarda kötüleştiğine işaret edildi.

Irak'ın pek çok bölgesinin virüse bulaştığı ve virüsün toplum düzeyinde yayılması sorunu yaşandığı belirtilen açıklamada, bunun endişe verici ve tehlikeli bir durum olduğunun, acil ve ciddi önlemler gerektirdiğinin altı çizildi. Açıklamada, virüsün yayılma hızını düşürmek, günlük vaka sayısını azaltmak ve virüsün toplumda yayılmasını sona erdirmek için ne pahasına olursa olsun Koronavirüs'le mücadele prosedürlerini değiştirilmesi gerektiği kaydedildi.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler
Sağlık