Ensar'a sponsor olan Turkcell'in yıllık kârı yüzde 27 düştü

Ensar'a sponsor olan Turkcell'in yıllık kârı yüzde 27 düştü

Karaman’da onlarca çocuğun cinsel istismara uğramasıyla kamuoyunun gündemine oturan ve daha önce de çeşitli taciz olaylarının odağında yer alan Ensar Vakfı’na verdiği sponsorluk desteğiyle tepki çeken  ve boykot edilen GSM...

Karaman’da onlarca çocuğun cinsel istismara uğramasıyla kamuoyunun gündemine oturan ve daha önce de çeşitli taciz olaylarının odağında yer alan Ensar Vakfı’na verdiği sponsorluk desteğiyle tepki çeken  ve boykot edilen GSM operatörü Turkcell, 2016 yılında abone kayıplarıyla gündeme gelmişti. Şirketin paylaştığı verilerde yıllık kârın yüzde 27 düştüğü anlaşılıyor.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada 2016 yılı kârının yüzde 27 oranında düştüğü belirtildi. Açıklamaya göre Turkcell'in net kârı 1,51 milyar liraya geriledi. KAP'a bildirilen finansal sonuçlara göre 2016 yılı hasılatını artıran Turkcell, 2016 yılı dördüncü çeyreğinde ise Grup’un UFRS’ye göre net karı 351 milyon TL’ye geriledi. Bu düşüş temel olarak, bu çeyrekte kaydedilen kur farkı gideri, Fintur’un olumsuz etkisi, kredilerden ve 4.5G borcundan kaynaklanan faiz giderlerindeki artış ve 4.5G lisansı sebebiyle amortisman giderlerindeki artıştan kaynaklandı.

TEPKİLERE KULAK TIKADI

Turkcell, Ensar Vakfı'nda yaşanan skandalın ardından sponsorluk desteğini çekmesi için kamuoyundan gelen tepkilere rağmen sponsorluk desteğinin devam edeceğini açıkladığı için binlerce vatandaş Tuekcell aboneliğini iptal etmişti.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Ekonomi