Erdoğan'ın başdanışmanları konuştu: Hürriyet'te darbeciler var!

Erdoğan'ın başdanışmanları konuştu: Hürriyet'te darbeciler var!

Hürriyet gazetesinin günlerdir tartışılan "Karargah Rahatsız" manşetine bugün de gazetelerin köşelerinden tepkiler geldi. Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Yiğit Bulut ve İlnur Çevik ile AKP Milletvekili Mehmet Metiner de köşesinden...

Hürriyet gazetesinin günlerdir tartışılan "Karargah Rahatsız" manşetine bugün de gazetelerin köşelerinden tepkiler geldi. Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Yiğit Bulut ve İlnur Çevik ile AKP Milletvekili Mehmet Metiner de köşesinden Hürriyet’e yüklendi.  

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, Star gazetesindeki yazısında, "Cumartesi günü 'malum medya'nın bir gazetesinde atılan 2 manşet Türkiye’de 'kendini ülkenin sahibi sananların' hala nelere kalkışabileceğini göstermesi açısından çok önemliydi..." ifadelerini kullandı.

"Türkiye 8 ay önce 'darbe-işgal' girişimini atlatmış... Ve bugün birileri hala 'halka, devlete, HALKIN DEVLET'i teslim ettiği LİDER'e rağmen' kendilerini 'sistemin-ülkenin sahibi' görüyorlar ve 'halkın tercihlerinin gerekirse silah zoruyla' hayata geçirilmeyeceğini ortaya atıyorlar, aba altından sopa gösteriyorlar" diyen Yiğit Bulut, "Mutlaka bunun hesabını verecekler!" diye ekledi.

'KÖKTEN CUNTACI OLANLAR VAR'
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik ise Yeni Birlik gazetesindeki yazısında, Hürriyet’in haberiyle ilgili "Tam bir 28 Şubat klasiği" dedi. "Hürriyet gazetesi içinde ''bu gazeteyi Aydın Doğan kontrol ettiğini sanıyor ama esas buraya hâkim olan biziz’ zihniyeti ile çalışan ve 28 Şubat’ta da çok etkin rol oynayan kendine gazeteci diyen ama kökten cuntacı olan şahıslar var" iddiasını ortaya atan İlnur Çevik, "İşte bunlara artık dur demek lazım. Bu da 28 Şubat’ın hesabını adam gibi sormakla olur… TSK’daki bütün cuntacıları ayıklamakla olur" diye yazdı.

'KARARGÂH BİZE BAĞLI'
AKP Milletvekili Mehmet Metiner de Star gazetesindeki yazısında Hürriyet’in bu manşetle algı oluşturmaya çalıştığını öne sürüp "Bu algının iki ayağı var" dedi. Metiner şöyle devam etti:

"Birincisi: Eski Türkiye’de darbe özlemcilerinin haber/manşet anlayışını öne çıkartan zihniyet.

İkincisi: Tam da bunun başörtüsü üzerinden yapılıyor olması.

Karargâhın demokrasiye ve sivil otoriteye bağlılığı, belli ki o malum çevreleri fena halde rahatsız ediyor. Ve belli ki o manşeti atan Hürriyet’in editoryal ekibi, karargâhın rahatsızlık duyduğu o çevreyle aynı zihniyeti paylaşan unsurlardan…

Daha açık ifade etmek gerekirse; ''Karargâh rahatsız’ manşetini atanlar, karargâhın bugünkü duruşundan rahatsız olanlardır."

HABERE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
GENEL