Eskişehir’de vaka 12 kat arttı!

Eskişehir’de vaka 12 kat arttı!

Eskişehir'de Sağlık Bakanlığı verilerine göre, koronavirüs vakaları 47 günde yaklaşık 12 katına çıktı.

Yeni önlemler alındı, yüz yüze eğitime ara verildi

Sağlık Bakanlığı verilerine göre,  koronavirüs vakaları 47 günde yaklaşık 12 katına çıktığı Eskişehir'de İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul kararıyla yüz yüze eğitime ara verilmesine karar verildi. Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız başkanlığında toplanan kurul, kentteki koronavirüs vaka sayısının artışının önlenmesine yönelik yeni önlemler aldı.

Kurul kararında, "Eğitim kurumlarının ve tüm özel öğretim kurumlarının (özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okulları ve okul öncesi eğitim kurumları hariç) 8 ve 12'nci sınıfları hariç uzaktan eğitime geçilmesine karar verildi" denildi. Ayrıca kurulda, kentteki park, bahçe, tematik park, mesire alanları gibi yoğunluk oluşturan alanlara girişlerin kısıtlanmasına ve denetlenmesine karar verildi.

Denetimler sıkılaştırıldı

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, "Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya, çay bahçeleri gibi yeme-içme yerlerinde gün, nişan, doğum günü gibi sosyal mesafeyi azaltıcı etkinliklerin kısıtlanmasına, hükmü gereğince izin verilmeyen etkinliklerin denetim ekiplerince yoğun olarak denetlenmesine karar verildi" şeklinde açıklamada bulundu.

 

Sağlık