Faruk Bildirici'den 'Başkent Üniversitesi' açıklaması: Ders verdim, dönem başına 2 bin lira aldım

Faruk Bildirici'den 'Başkent Üniversitesi' açıklaması: Ders verdim, dönem başına 2 bin lira aldım

Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici, Gazeteci-Yazar Enver Aysever'in kendisi hakkındaki iddialarına yanıt verdi. Bildirici, Başkent Üniversitesi'nde 2017 ve 2018 yıllarında ders verdiğini ve dönem başına 2 bin lira aldığını ifade etti.

Gazeteci-yazar Enver Aysever’in iddiaları üzerine Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici ile görüştük. ABC Gazetesi’ne konuşan Bildirici, Enver Aysever’in İzmir Büyükşehir Belediyesindeki yazarlık eğitimi ve bununla ilgili ihale sürecine ilişkin görüşlerini üç ay önce kaleme aldığı yazısında belirttiğini hatırlattı.

Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın kurucusu olduğu Başkent Üniversitesi’nde ders verdiği iddiasıyla ilgili olarak da açıklama yapan Bildirici, “Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde 2017 ve 2018 eğitim öğretim yıllarında, “Güncel Medya Sorunları” dersi verdim. Bu derslerin karşılığında, dönem başına (3 aylık süre) yaklaşık 2 bin lira ücret aldım” diye konuştu.

Bildirici’yi dün haberimizi yayımlamadan önce aramıştık ancak kendisi aramamızı görmediğini, bu nedenle geri dönüş yapamadığını ifade etti. Bugün ise haberi gördükten sonra bize ulaşarak cevap hakkını kullandı.