Fatih Altaylı’dan Kızılbük’teki inşaata tepki gösterenlere: O katliamı yapan, sizin bu tahribatı engellemesini beklediğiniz devletin kiracısı

Fatih Altaylı’dan Kızılbük’teki inşaata tepki gösterenlere: O katliamı yapan, sizin bu tahribatı engellemesini beklediğiniz devletin kiracısı

"Daha çok beklersiniz"

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Marmaris’in Kızılbük Koyu’nda Sinpaş’a ait inşaata tepki gösterenlere seslendi; “Sizin bu tahribatı engellemesini beklediğiniz devlet ne yapıyor biliyor musunuz! O görüntülerin hemen yanındaki orman alanlarını, o görüntüleri ortaya çıkaran, o görüntülerin müsebbibi olan şirkete kiralıyor. Daha çok beklersiniz” dedi.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunan Kızılbük Koyu’na 30 yıl önce başlatılan ve sonrasında Sinpaş GYO’ya satılan otel-devremülk projesi tepkilere rağmen devam ederken, Altaylı, bugünkü yazısında tepki çeken inşaatı kaleme aldı.

“Şimdi herkes bu inşaata ve bu doğa katliamına karşı devletin harekete geçmesini, bu inşaatın durdurulmasını ve doğaya verilen zararın onarılmasını istiyor, bekliyor. Görüntülerin paylaşılmasının, yüksek sesli tepkilerin nedeni bu, beklenti bu. Ama ben size söyleyeyim. Çok beklersiniz” diyen Altaylı, şunları kaydetti:

“Çünkü sizin bu tahribatı engellemesini beklediğiniz devlet ne yapıyor biliyor musunuz! O görüntülerin hemen yanındaki orman alanlarını, o görüntüleri ortaya çıkaran, o görüntülerin müsebbibi olan şirkete kiralıyor. Şaka yapmıyorum. Gerçekten de çevrede Hazine’ye ait, Orman Bakanlığı’nın sorumluluk alanındaki binlerce dönüm arazi, uzun süreli bir kiralama anlaşması ile o gördüğünüz yatırımı yapan, o binaları inşa eden şirkete kiralanmış vaziyette.

Yani bir anlamda Türkiye Cumhuriyeti Devleti, doğaya karşı işlenen bu suçun sadece ‘göz yumucusu’ değil, kiralama yöntemiyle de olsa ortağı… Ve siz devletinizi yönetenlerin bu katliamı durdurmasını bekliyorsunuz. En saf, en naif halinizle. Dediğim gibi bekleyin. Daha çok beklersiniz.”

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem