Çevre Mühendisleri Odası: Tuz Gölü çorak bir flamingo mezarlığına dönüşmüştür, sorumlu sermayenin yanında olanlardır

Çevre Mühendisleri Odası: Tuz Gölü çorak bir flamingo mezarlığına dönüşmüştür, sorumlu sermayenin yanında olanlardır

Çevre Mühendisleri Odası'nın bugün yaptığı açıklamada, Tuz Gölü'nün su yolları kesilerek flamingoların toplu şekilde ölümüne sert bir tepki verdi.

İktidarın emek, bilim ve doğadan saptığını söyleyen Çevre Mühendisleri Odası, iktidarın sermayenin hakimiyetine girmiş olduğunu söyledi. Denetim mekanizmalarının sermayenin karar ve uygulamaları bırakıldığını ve bu yüzden flamingoların ölümüyle sonuçlandığını söyledi. Oda, uyarılara rağmen bu facianın yaşandığını söyledi.

Çevre Mühendisleri Odası, Tuz Gölü'nün su yollarının denetimsiz ve kontrolsüz bir şekilde sulama amacı ile kesildiğini ve Gölü besleyemez bir hale getirdiğini ve "Çorak bir flamingo mezarlığına" dönüştüğünü söyledi.

Siyasi yıkımların ülkenin dört bir yanına yayıldığını söyleyen Oda, iktidarın Marmara Denizi'ni koruyamadığını da hatırlatarak bu yıkımların içine Tuz Gölü'nün de katıldığını söyledi.

Bütün yıkımların sebebinin, bilim, doğa ve toplumdan bakmak yerine sermaye tarafından bakan zihniyetin sebep olduğunu söyleyen Çevre Mühendisleri odası, sorunun sebebinin sermayenin yanında olanların olduğunu ve bu yüzden çözümün mümkün olmadığını söyledi.

flamingolarin-olumunun-sebebi-siyasi-iktidar-cevre-muhendisleri-odasi.png

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekoloji