Hande Erçel bile düşüşte, Alina Boz yükselişte

Hande Erçel bile düşüşte, Alina Boz yükselişte

Ünlü oyuncu Alina Boz’un medyadaki sıralaması belli oldu. Bir medya takip merkezinin yaptığı araştırmaya göre, ünlü oyuncu Alina Boz, yine en çok konuşulan ünlüler arasına girdi.

Anne tarafından Rus, baba tarafından Türk olan Ünlü oyuncu Alina Boz, Moskova doğumludur. Aslen Bulgaristan göçmeni olan Alina Boz, pek çok oynadığı diziyle Türkiye’de yetenekli oyuncular arasına girmiştir. Rusya’da yaşayan ünlü oyuncu, annesinin işi nedeniyle 7 yaşında iken Türkiye’ye gelmiştir. Lise de kabin hizmetleri mezunu olan Alina Boz, üniversite eğitimine ise Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümünde devam etmektedir.

Reyting rekorları kıran dizilerde rol alan Alina Boz, 2013 yılında Cesur Hemşire ile oyunculuk kariyerine başlamıştır. Oynadığı sezonda adından sıklıkla söz eden dizi Paramparça’da Hazal karakteri ile rol alan ünlü oyuncu, çok başarılı bir performans sergileyerek, gündemde kalmayı başarmıştı. Elimi bırakma adlı diziyle de ekranlarda olan Alina Boz, başarılı projelere imzasını atmıştır.

2021 yılının en dikkat çeken yapımlarından olan Maraşlı dizisinde başrol oynayan Alina boz, Mahur karakteri ile takipçileri tarafından ilgi çekmeye devam ediyor. Adından sadece başarılı kariyeri ile değil, özel hayatı ile de söz ettiren oyuncu, 2015 yılında Burak Yörük ile sevgili olduğu haberleri tüm magazin alemine damgasını vurmuştu. Genç oyuncu, Burak Yörük ile 2017’de ayrılıp, 2018’de tekrar barışarak, sosyal medyada da sık sık ilişkisi konuşuluyordu.

Böyle başarılı dizilere imzasını atan Alina Boz, güzelliği ile de övgü dolu yorumlar alan ünlüler arasında. Yetenekli oyuncunun en son gündeme gelen haberi ise, bir medya şirketinin yaptığı medyadaki kadın oyuncuların sıralamasını yaptığı listede kaçıncı sırada olduğu ile gündeme geldi. Açıklanan bu sıralama hakkında yorumlar yapan sosyal medya takipçileri, ilk sırada Hande Erçel’i göreceklerini düşündükleri mesajlar attı. Ancak beklenen olmadı! Hande Erçel değil, Alina Boz, ilk sırada yerini aldı.

Digilup adlı medya takip merkezinin sosyal medya ölçümleme servisi tarafından yapılan sosyal medya araştırmasına göre, kadın oyuncular arasında yer alan Alina Boz, Marşlı dizisindeki başarılı rolüyle bu haftanın en çok konuşulan ismi oldu. Digilup tarafından açıklanan bu bilgiye göre, kadın oyuncular arasında Alina Boz, en dikkat çeken ünlüler arasında zirvede yer alıyor. Bu haberle Alina Boz, takipçilerinin övgü dolu mesajları sosyal medyada gündem yarattı. Başarılı oyuncunun Maraşlı dizisindeki Mahur karakteri hayli ilgi çektiği için, bu sıralama da en çok konuşulan ünlüler arası da olduğu sosyal medyada yansıdı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv