İsmini bile anmadı! Erdoğan, Sedat Peker'in iddialarından sonra kimi sildi?

İsmini bile anmadı! Erdoğan, Sedat Peker'in iddialarından sonra kimi sildi?

ABC Kritik
Serkut BOZKURT

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Sedat Peker'in iddialarıyla ilgili en net yanıtı 26 Mayıs Çarşamba günü partisinin grup toplantısında verdi..
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Binali Yıldırımın yanında olduğu mesajını veren Erdoğan şu cümleleri kullandı:

İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'yu hedef alan saldırıların gerisinde, ülkemizde sağlanan bu huzur ve güven ikliminden duyulan bir rahatsızlık olduğunu biliyoruz. İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanında olacağız. Binali Yıldırım arkadaşımızın da oğlu üzerinden hedefe alınması, asıl niyeti gösteren bir başka işarettir.

Erdoğan'in İçişleri Bakanı Soylu için söyledikleri

Erdoğan'ın Binali Yıldırım için söyledikleri

Erdoğan AK Parti grup toplantısında Elazığ Milletvekili, TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi, Ak Parti Genel Merkez Marmara Bölge Koordinatörü Tolga Ağar'ın adını söylemedi.

Tolga Ağar'ın üzerine çarpı attı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'ndaki konuştu.
Yine Tolga Ağar'ın adını söylemedi. Üzerine çarpı attı.

Ki Tolga Ağar, Sedat Peker'in videoları sonrası Twitter hesabından art arda iki paylaşım yaparak, “#ErdoğanlaBirlikteyiz” diyordu. Hatta AK, Parti Elazığ Milletvekili, TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi, Tolga Ağar  grup toplantısı öncesi sosyal medyadan paylaşım yapmıştı:

Erdoğan'ın Ağarları silmesinin ilk işaretini aslında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Habertürk yayınında söylemişti.
Ağar'ın Bodrum'daki marina işine karşı olduğunu, Korkut Eken'e karşı mesafesi olduğunu söylemişti.

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını neredeyse kelime kelime yazan Anadolu Ajansı'nın haberleri aşağıdaki linkte:

https://www.aa.com.tr/tr/politika/cumhurbaskani-erdogan-icisleri-bakanimizin-yaninda-olduk-yanindayiz-ve-yaninda-olacagiz/2254515
https://www.aa.com.tr/tr/politika/cumhurbaskani-erdogan-yeni-anayasada-uzlasma-olmazsa-milletimizin-takdirine-sunmakta-kararliyiz/2255835

 

Önceki ve Sonraki Haberler
ABC Kritik