Oğuzhan Poyrazoğlu | Brugge maçında Galatasaray'ın şaşırmasına neden olan neydi?

Oğuzhan Poyrazoğlu | Brugge maçında Galatasaray'ın şaşırmasına neden olan neydi?

Maçın skoru Club Brugge 0 Muslera 0. Yine Galatasaray'ı kurtaran kaleci Muslera oldu. Şampiyonlar Ligi, Süper Lig'e hiç benzemiyor. Bunu en acı yoldan...

Maçın skoru Club Brugge 0 Muslera 0. Yine Galatasaray'ı kurtaran kaleci Muslera oldu. Şampiyonlar Ligi, Süper Lig'e hiç benzemiyor. Bunu en acı yoldan tadıyorlardı. Açıkçası şansta biraz yardım etti...

Süper Lig takımlarının tamamı geride duran baskı yapmayan arada hatalardan ve kontralardan yararlanıp gol atan bir sistemde devam ediyor. Ancak Avrupa bunu çoktan aştı. Kağıt üstünde çok daha önemli futbolculara sahip olan Galatasaray, Club Brugge karşısında etkisiz kaldı.

Maçın nasıl olacağı aslında ilk 10 dakikada belli oldu. Galatasaray ilk dakikalarda neye uğradığını şaşırdı ve Süper Lig'te yapılmayan baskı Galatasaraylı futbolcuları Avrupa arenasında epeyce zorladı.

10. dakikadan sonra Galatasaray aslında kendine gelmedi.? Brugge baskıyı biraz azalttı fakat maç içinde zaman zaman rakibini ısırmaya da devam etti.

Galatasaray kötü müydü? Galatasaray topla oynuyordu ama maalesef icraat yoktu. Club Brugge ilk yarıda topla daha az oynamasına rağmen tehlikeli ataklar açısından Galatasaray'ın çok daha önündeydi.

GALATASARAY’DA KOPUKLUK

Bir kere orta saha çok uyumsuz. Falcao, Babel sık sık top almak için geriye geliyordu. Galatasaray'da kopukluk çok göze çarpıyor. Senin elinde Falcao var, onu ceza sahasında topla buluşturamıyorsun. O zaman Diagne neden gitti?

KİRALIK ORTA SAHA

Orta sahadaki kopukluğu sistemsellikten çok, mental olarak ele almak lazım. Seri, Lemina ve gayet iyi oynayan Nzonzi üçü de kiralık futbolcu. Bir sene sonra büyük ihtimalle takımda olmayacaklar. Futbolcularda takıma bağlılık önemlidir. Kiralık futbolcu, ekonomik anlamda iyi hamle olabilir ama başarısı da bu kadar olur...

LEMİNA'NIN ZAMAN İHTİYACI VAR AMA...

Lemina Süper Lig maçında henüz 20. dakikalarda oyundan çıkmıştı, kimi gazete “Karın kası sakatlığı” dedi kimisi “Kondisyonu bu kadar!”

Lemina kaliteli futbolcu zamana ihtiyacı var, tamam... ama Galatasaray'ın zamanı yok çünkü, Lemina kiralık ve büyük ihtimalle ayrılacak. Ne kadar fayda sağlayacak göreceğiz.

PSG - MADRİD

Paris'te oynanan maçı PSG 3-0 kazandı. Real Madrid kötü oynadı ama PSG karşısında 2 gol attı. Birinde el vardı. Ötekisinde ofsayt. Yani Madrid 3-0 yenildiği maçta bile sistemden ve hızlı oyundan ödün vermedi. Yavaş ve ağır oynayan Galatasaray’ın şu durumda iki takım karşısında puan alması zor...

Ama Real Madrid’in çok zor dönemlerden geçtiğini göz önünde bulundurursak ve Galatasaray orta sahasındaki uyum sorununu çözebilirse eğer, Madrid maçlarından Galatasaray’ın puan alma ihtimali çok yüksek.

Oğuzhan Poyrazoğlu

Etiketler :