Serenay Sarıkaya ekranlara geri dönüyor

Serenay Sarıkaya ekranlara geri dönüyor

Güzel oyuncu Serenay Sarıkay ekranlara geri dönüyor

Serenay Sarıkaya ekranlara geri dönüyor
serenay-sarikaya.jpg
Uzun süredir televizyon ekranlarında olmayan Serenay Sarıkaya en son Medcezir dizisiyle sevenlerinin karşısına çıkmıştı. Medcezir dizisinin final yapmasıyla birlikte diziden ayrılan Sarıkaya’dan beklenen haber geldi. Kısa süre önce Maraşlı dizisinde, Celal’in karısını oynayacağı gündeme gelmişti. Fakat bu iddialar hakkında oyuncudan herhangi bir açıklama gelmemişti.

serenay-sarikaya-001.jpg

Medcezir dizisinden ayrıldıktan sonra Fİ dizisiyle dijital platformlardan seyircisi ile buluşan Serenay Sarıkaya uzun bir süre setlerde kendini göstermemişti. Sadece anlaşmasını yapmış olduğu reklam çekimlerinde bulunan Sarıkaya'nın Bergen isimli film çalışmalarıysa koronavirüsten dolayı ertelenmişti.

serenay-sarikaya-002.jpg

Bergen dizisinin çekimleri hakkında sorulan sorulara ise “Hiçbir gelişme yok. Ben de heyecanla bekliyorum ama bir sıkıntılar oldu. Hayırlısı olsun.” sözlerini dile getirmişti. Serenay Sarıkaya'nın kemik hayranlarıysa artık bir dizide rol almasını çok istiyor. Tam da dizilerde görünmesini isteyen hayranlarına özel bir müjde verildi.

serenay-sarikaya-003.jpg

Tims&B’nin yapımcılığını üstleneceği dizinin ismi ise Şahmeran olacak. Şahmeran dizisinde yer alıp almayacağı ise tamamen dizinin senaryosuna bağlı olacak. Eylül ayının ortalarına doğru set çalışmaları başlayacak olan dizi için birçok isme teklif gitti. Bu tekliflerden biri ise Serenay Sarıkaya oldu. İddialara göre ise Serenay Sarıkaya yapımın teklifine sıcak bakıyor.
serenay-sarikaya-004.jpg
Serenay Sarıkaya kimdir, sevgilisi kim, kaç yaşında?

Şaşkın adlı bir sinema filminde rol alarak oyunculuğa adım attı.
İlk oyunculuk deneyimini Şaşkın (2006) filmiyle kazanan Sarıkaya, sonrasında Plajda (2008) filminde rol aldı. İlk kez Sinan Çetin'in Peri Masalı (2008) dizisinde yer alarak dizi oyunculuğuna başladı ve yine aynı yıl Sinan Çetin tarafından hazırlanan Limon Ağacı (2008) dizisinde ilk başrolünü üstlendi.

Dizinin sona ermesinin ardından Adanalı (2008-2010) dizisinde rol almaya başladı. 2010 yılında düzenlenen Miss Turkey yarışmasında Gizem Memiç'in ardından ikinci oldu ve Türkiye'yi Miss Universe yarışmasında temsil etmeye hak kazandı. Ardından Lale Devri (2010-2013) ve Medcezir (2013-2015) dizilerinin başrolünde yer alarak popüleritesini arttırdı. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin filminde seslendirme yapan Sarıkaya Behzat Ç. Ankara Yanıyor filminde de rol aldı.

serenay-sarikaya-005.jpg

Dizi ve sinema filmlerinde oynamasının yanı sıra Sarıkaya, reklam filmlerinde de yer aldı ve bazı önemli markaların da reklam yüzü oldu. 2014 yılında GQ Türkiye tarafından yılın kadını seçildi. Bugüne kadar iki Altın Kelebek Ödülü dâhil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı.

serenay-sarikaya-006.jpg

İlk yılları ve ailesi

Serenay Sarıkaya, 1 Temmuz 1991'de Ankara'da Ümran Seyhan ve Mustafa Sarıkaya'nın çocuğu olarak dünyaya geldi.
Bir süre ailesiyle Antalya'da yaşayan Sarıkaya, 7 yaşındayken anne ve babasının ayrılmasından sonra babasının başka bir evlilik yapması üzerine annesiyle birlikte İstanbul'da yaşamaya başladı.[ Yanında babası olmadan büyüyen Sarıkaya bir röportajında bu durum için "Bir kız çocuğunu, hele gelişim aşamasında baba faktörü bu kadar önemliyken, babasız büyütmek büyük olay." dedi.
serenay-sarikaya-007.jpg
O dönemde Antalya'da yaşayan ve İstanbul'da yaşama fikrinin korkutucu olduğunu da söyleyen Sarıkaya, annesine oyunculuk yapmak istediğini söylemesi üzerine İstanbul'a taşındılar.
serenay-sarikaya-008.jpg
Lise eğitimini Antalya Saime Salih Konca Lisesinde tamamlayan Sarıkaya, üniversite eğitimini yurt dışında tamamlamak istemiş, ancak üniversite eğitimi almamıştır. Çocukken oyuncu olmayı düşünmeyen Sarıkaya, modellik yapmayı istiyordu.

serenay-sarikaya-009.jpg
Uzun süre voleybol oynadı ve bir dönem basketbolla ilgilendi. Ayrıca bir süre de tenis oynayan Sarıkaya, kariyeri öncesinde latin danslarıyla da ilgilendi.

15 yaşındayken Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenen Avrupa Gençler Güzellik Yarışması'na katılan Sarıkaya, yarışmada jüri özel ödülünü almasının ardından oyunculuk kariyerine başladı.


 

Önceki ve Sonraki Haberler
Magazin