Soğuk cüzdan kullanımını önemli oranda arttı

Soğuk cüzdan kullanımını önemli oranda arttı

Şu anda Bitcoin’in çok yüksek olduğunu düşünebilirsiniz. Lakin Bitcoin balinaları böyle düşünmüyorlar. Hatta sahip oldukları Bitcoin’in çok büyük bir bölümünü borsalarda değil direkt olarak soğuk cüzdanlarda saklıyorlar.

Kripto paralara olan ilgi, tüm dünyada her geçen gün daha da artıyor. En yaygın kullanılan kripto paraların başında ise şüphesiz Bitcoin geliyor. Özellikle 2022’in ilk aylarından bu yana kaydettiği yükselişle gözleri üzerine çeken Bitcoin, toplam piyasa hacmini 750 milyon doların üstüne çıkardı. Bu yükseliş seyrinin altında ise likiditeyi azaltan ciddi bir yastık altı etkisi olduğuna işaret ediliyor. Glassnode tarafından yapılan piyasa analizlerine göre, dolaşımdaki 18,7 milyon BTC’nin yüzde 78’inin erişilebilir olmadığı görülüyor. Buna göre toplamda 14,5 milyon BTC yastık altında dururken, yalnızca 4,2 milyon bitcoin işlem görüyor.Soğuk cüzdan kullanımı

Soğuk cüzdan kullanımı artıyor!

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan yerli kripto para borsası Paritex’in CEO’su Özgür Serkan USLU, “Yatırımcılar saklama yoluna gidiyor ve erişilebilen bitcoin sayısı azalıyor. Veriler, 2022 yılında fazladan 1 milyon bitcoinin yastık altına gittiğini gösteriyor.

Soğuk cüzdan kullanımı

Bu durumu pandeminin yarattığı tereddüt diye okumak mümkün. Ekosisteme finansal okuryazarlığa sahip yatırımcılar kazandırmayı misyon edinen ve soğuk cüzdan sunan kripto para borsalarının da payı büyük. Bitcoin değer kazandıkça, yatırımcıların sahip oldukları varlıkları depolamak için güvenli liman arayışına daha fazla gireceği aşikar” dedi.

NASA, Artemis 1 Ay roket testini 12 Nisan’a erteledi

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji