Söylemezsem Olmaz programında sunucular söylemediklerini bırakmadılar

Söylemezsem Olmaz programında sunucular söylemediklerini bırakmadılar

Ekranların en sevilen programlarından biri olan Söylemezsem Olmaz Programında stüdyo resmen inledi.

Kırmızı Oda dizisinde Kumru karakterine hayat veren Aslıhan Gürbüz’ün sosyal medya hesabından paylaşmasıyla Türkiye’nin gündemine gelen olay içleri sızlattı. Öz babasının kendine bebekliğinden beri cinsel istismara uğradığını dile getiren genç kız, bu olayla dikkatleri üzerine çekmişti. Konuyu ele alan Söylemezsem Olmaz sunucularının sinirden elleri kolları titredi.

Bircan Bali’nin açıklığa kavuşturduğu konu için “Kırmızı Oda dizisini izlerken 11 yaşındaki kızın birisi ağlama krizine giriyor. Annesi soruyor işte ‘Ne oldu kızım’ diye, kızda anlatıyor” sözlerini dile getirerek sinirden kırmızıya döndü. Gerilerek açıkladığı olay için “Bu olay hakkında ne desem bilmiyorum, bu olay çok aşağılık. Allah belanı versin” sözlerini dile getirdi.

Mağdurun sözlerini “Kocaman kız diyor. Bakın bunu 4 yaşındaki kız için diyor. Sapık işte büyütüyor gözünde çocuğun yaşını” sözlerini dile getirdi. Arto ve Seren Serengil’inde araya girdiği konuşmada sinirler iyice gerildi. Bircan Bali “Bu kan donduran bir şey. Bu kıyamet artık” sözleri üzerine Arto ise “Bu psikolojinin bozuk olduğunu gösterir” sözlerini dile getirdi.

Seren Serengil ise konu hakkında “Bu konu hakkında ne diyeceğimi bilmiyorum ama böyle bir sorun varsa devlet kesinlikle harekete geçecektir. Bebek ya bebek” sözlerini dile getirdi. Bircan Bali o anlarda elleriyle yüzünü kapatarak, durum hakkında “Allah kahretsin ya” sözlerini dile getirdi. Annenin kocasına inanmak istediği için kızına inanamadığını da dile getirdi.

‘Türkiye Bu Olayı Konuşuyor! Kırmızı Oda Dizisi Kumru'nun Hikayesi Gerçek Oldu!’ başlığı altında Youtube yüklenen bu videoya binlerce yorum geldi. "Bircan Bali ne hissediyorsan aynısını hissettim", "Bircan Bali resmen çıldırdı. Sonuna kadar haklı. İzlerken bende çıldırdım" gibi yorumlar yapıldı.

Medya