Uber için düğmeye basıldı

Uber için düğmeye basıldı

Uber ile Türkiye arasındaki gerginlikten dolayı geçtiğimiz aylarda Uber bazı servislerini Türkiye’de durdurma kararı almış ancak yine ülkemizde hizmet .

Uber ile Türkiye arasındaki gerginlikten dolayı geçtiğimiz aylarda Uber bazı servislerini Türkiye’de durdurma kararı almış ancak yine ülkemizde hizmet vereceğini açıklamıştı. Ancak bugün yaşanan gelişmelerden dolayı Uber Türkiye operasyonlarını durdurmak zorunda kalacak gibi görünüyor.

iOS 13.1.3 güncellemesi yayınlandı!

İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası ile Birleşik Taksiciler Derneği’nin, Uber’e erişimin engellemesi ve haksız rekabetin tespiti için açılan davada karar bugün çıktı. Karara göre; İstanbul 10. Asliye Ticaret Mahkemesi, davayı kabul ederek UBER’in haksız rekabet oluşturduğuna hükmetti. Mahkeme, Uber mobil ve Uber.com’a erişimin engellenmesine karar verdi.

Uber Türkiye

Uber’in şimdilik ülkemizdeki operasyonlarını ne zaman sonlandıracağı bilinmiyor. Ancak bu karara firma tarafından itiraz gelecektir. Amerika Birleşik Devletleri merkezli olan Uber‘in ülkemizde yasaklanma kararı, ülkemize karşı ABD tarafından sözde yaptırım uygulanacağının açıklanmasının ardından gelmesi de çok manidar oldu diyebiliriz.