Xiaomi Mi Mix 5 'den beklentiler büyük

Xiaomi Mi Mix 5 'den beklentiler büyük

Büyük bir merakla beklenen Xiaomi Mi Mix 5, fiyatı ve diğer özellikleri ile birlikte yavaş yavaş kendisini göstermeye başladı. İşte merak edilen tüm detaylar.

Akıllı telefon piyasasına güneş gibi doğması beklenen Xiaomi Mi Mix 5, fiyatı ve diğer detaylarıyla da bütün dikkatleri üzerine çekti. Cihazın özellikle sahip olacağı tasarım büyük bir yenilik getirebilir. Tüm dünya basınında lansman tarihi olarak 2021 yılının sonları veriliyor.

Akıllı telefon piyasasında şirketlerin genellikle amiral gemisi dediğimiz gözde telefonları olur. Bir de bu cihazların daha da ötesinde ilginç tasarımların denendiği modellere yer verilir. Mesela Xiaomi Mi Mix Alpha bunun en güzel örneklerinden birisiydi. Ancak ne yazık ki o proje hayata geçirilemedi.

xiaomi-mi-mix-5.jpg

Cihazın genel özelliklerine bakıldığında, en çok tasarımı ön plana çıkıyor. Bu modelde katlanabilir bir sistem yer alıyor. Fakat diğerlerinden farklı olarak içe doğru katlanabilme imkanı sunuyor. Böylece cebinizde bu cihazı çok rahat bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Şirketin CEO’su Lei Jun tarafından aktarılan detaylara göre, ekran gövde oranı neredeyse tamamen ekrandan yana olacak. 2K 120Hz ekran yenileme hızı bizleri bu modelde karşılıyor. Ayrıca RAM bakımından 12GB gibi iyi bir rakam belirlendi. Buna ek olarak işlemci bakımından Snapdragon 888 Plus yonga seti tercih edilecek.

Kamera ve diğer özellikler

Xiaomi tarafından geliştirilen bu modelde selfie kamerasının 32MP kalitede olacağı ifade ediliyor. Ayrıca hemen arkadaki kameralar ise dörtlü olacak. 100MP ana sensör, 12MP sensör, 24MP sensör ve 100X zoom bu akıllı telefon modelinde tercih edildi.

Hem kamera hem de tasarıma bakıldığı zaman gerçekten de büyük bir talep görmesi bekleniyor. Ancak fiyatı bir o kadar zorlayıcı olacak. Bu model için 21 bin TL fiyat verileceği tahmin ediliyor. Sizce bu akıllı telefon böyle bir fiyata değer mi?

Pakistan’da bir gence Tiktok videosu çekerken tren çarptı

Bilim Teknoloji