Ali Kaya Soysal

Ali Kaya Soysal

BESIKTAS KAOSA GIRDI

Siyah-beyazlılar dün akşam üstü Konya karşısında ağır bir yenilgi aldılar.. 4-1..
Futbolda zaman zaman "buyuklerin" bu tip skorlarla karşılaşması doğaldır, ancak bu denli sorumsuzca ve yanlışlıklar içinde oynamanın bir muhatabı olmalı, o kişi kesinlikle teknik direktör Sergen Yalçın dir..

20 gun içinde önce Şampiyonlar Ligi on elemesinde Paok a, ardından UEFA ön eleme turunda Rio Ave gibi nisbeten güçsüz rakiplere yanlış oyuncu tercihleriyle boyun egen Sergen Hoca aynı yanlışa dünde düştü..

Önce şunu yazmalıyım..
Sergen Hoca maç öncesi demecinde " Lens ve Umut Nayır bundan sonra kadromuzda olmayacak" dedi..
Peki bende soruyorum, 3 gün önce Avrupa ya tamam devam maçında Lens i niye 100 dakika sahada tuttun??

Sahanın içine kısaca girecek olursam..

- Konya takımı 90 dakikaya 3.bölgede basarak başladı, dolayısıyla Beşiktaş i geriye itmek istedi..Beşiktaş da bu tuzağa düştü ve onlarca geri pas yaptı.. Nitekim yenilen 4 golden 2 si geri pas hatalarından geldi..
Burada alınacak tek önlem duvar paslarıyla boşa çıkan oyuncu sayisini arttırmak olmaliydi. Bunu kenar yönetim çözemedi..

- Ilk onbirde sag forvet tercihi yanlıştı.. Genç yetenek Atakan 'ın yerine tecrübeli ve hazir Gökhan Töre oynamalıydı.

- Alanya dan alınan sol savunmacı Nscala kesinlikle Beşiktaş 'ın oyuncusu değil, o bölgede sabaha kadar genç Rıdvan oynar..

- Genç Hasic in onu Boyd la tikanmamali, bu genç sıkça sans bulmalı..

- Maddi sorunlardan dolayı başka transfer zor gozuktugune göre sağ savunmanın bankosu Necip tir, alternatifi Dorukhan dır, hatta Dinamo Kiev de sağbek oynayan Vida bile olabilir..

- 45 dakika sans bulan Aboubakar i hazır buldum, birkaç hafta süreye gereksinimi var..

Gelelim zurnanın zart dediği noktaya..

Evet, haklı olarak Sergen i eleştiriyor, Beşiktaş için erkendi diyorum, ancak zaman tanımak gerekir, camia içinde pişip tecrübe kazanıp bilgisini üst seviyeye çıkarabilir..

Dolayısıyla homurdanmalari önlemek için Başkan 'ın derhal çıkıp " hocamizin kredisi benim, arkasindayiz " açıklamasını yapmasını tavsiye ederim..
Ama hemen!..

Bu yazı toplam 719 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar