Ali Kaya Soysal

Ali Kaya Soysal

BEŞİKTAŞ KEYİF VERİYOR..

6-0 bitmiş bir maçın teknik analizi olamaz,.o nedenle sahanın içine pek fazla girmeyeceğim..Maç önü önemliydi aslında..3 günde bir maç oynayan takımların teknik adamlarının aklı önemlidir aslında, özellikle koşu mesafeleri Avrupa nın 5 büyüğünün, hatta Belçika,  Portekiz, Hollanda, Rusya, İzlanda , İskoçya, Avusturya nın çok altında bizim futbolumuzla kıyaslanırsa..

 

   Bu bağlamda Sergen Yalçın elindeki 14-15  kişilik kadroyu iyi idare ediyor haftalardır.Mesela dün akşam Atiba kadroda yok, annesinin cenazesinden dönen Aboubakar kendi isteğiyle ilk onbirde,Mensah kulübede, Necip sahada, Ghezzal  yerine Larin tercih ediliyor. ve solbek de Nsakala ile Rıdvan dönüşümlü kullanılıyor..Olası bir puan kaybında  çıkarttığı onbir nedeniyle  medya tarafından yerin dibine sokulacağını bile bile buna cesaret etti Sergen..

 

    Taktik diziliş olarak Oğuzhan sağ kanata devamlı bindirme yaparak Rize savunmasını zaaflara düşürdü, kağıt üstünde Necip ve Josef savunmaya değil hücuma yönelik oynadılar..Sahanın içine girmeyeceğim dedim ama dayanamıyorum, serde hocalık var ya..

 

    En iyisi dünkü maçla ilgili bir kaç not yazayım...

 

    - Beşiktaş ın 90 dakika yıldızları kaleci Ersin, Oğuzhan ve tabi 4 gol kaydeden Larin.

    -  Larin in attığı 4 golün  30 yıllık Ali Gültiken in rekorunun egale edilmesi..

    - 89 da Hasıc in 25 metreden attığı nefis gol..

    - Annesi vefat eden Aboubakar'ın çok çabalamasına rağmen golle buluşup kafasını bir ölçüde rahatlatamaması..

 

      Yazımı bitirirken Sergen kardeşime bir kaç tavsiyede bulunacağım..

 

    - Kulübün ekonomik imkanları zaten zor, devre arasında sakın transfer isteme, hele Mandzukıc lafları geçiyor, asla...

     - Elindeki işe yaramayan Lens , Mirin, Boyd ve Douglas ı üçe beşe bakmadan satılması konusunda yönetimi zorla veya ülke içinden yeteneklerle takasta kullan..

      - Kadrondaki Kartal, Emre, Emirhan, Serdar ,Erdoğan gibi gençlerin üstünde dur ve onları  geleceğin takımına hediye et..tıpkı senin geçmişinde yaşadığın gibi..

 

    Sana tavsiyelerimin bir çoğu konusunda çabaladığını  zaten biliyorum..

    

     Ama henüz 48 yaşındasın, hani o 8-18 transfer yapan takımların ligin yarısına yaklaşırken tepesindesin, sakın kadroya kimseyi dahil etme, düzeni bozma, Messi veya Ronaldo olmadıkça...tabi şaka...

 

    Yolun açık olsun...

 

Bu yazı toplam 1672 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar