12 yaş ve üstü için koronavirüs aşıları tanımlandı

12 yaş ve üstü için koronavirüs aşıları tanımlandı

12 yaş ve üstü için koronavirüs aşısı, isteğe bağlı ve veli onayı ile yapılacak, randevular ise e-Nabız üzerinden alınabilecek

Koronavirüs salgınıyla mücadelede aşılamada yaş sınırı 12'ye çekildi. Artık 12 yaş üstü çocuklar koronavirüs aşısı olabilecek.

TRT Haber’in aktardığına göre Sağlık Bakanlığı, 12 yaş ve üstü gençler için sisteme randevu tanımlandığını açıkladı. Aşı, isteğe bağlı ve veli onayı ile yapılacak, randevular ise e-Nabız üzerinden alınabilecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2 Eylül'deki Bilim Kurulu toplantısı sonrası 12 yaş üstü kronik rahatsızlığı olanların aşı yaptırabileceğini duyurmuştu:

"18 yaş ve üstü üniversite öğrencileri için tanımladık. 15 yaş ve üstü için de tercihe bırakmıştık. 12 yaş üstü kronik hastalığı, ek hastalığı olan çocuklarımız içinde ayrıca tanımlama yaptık. 12 yaş üzeri zorunlu değil. 15 yaş üstü olduğu gibi tercihe bırakarak devam edilmesi kanaatindeyiz. Aşının zorunlu olarak yapılmasını çocuklarda değil, ek hastalığı olanlar için önemsiyoruz, tanımladık. 12 yaş üstü de 15 yaş üstü olduğu gibi tercihe bağlı yapılabilir."

Önceki ve Sonraki Haberler
Sağlık