Ahmet Hakan'dan 'Müjde' tebriği: Bu işin mimarı Berat Albayrak’tır.

Ahmet Hakan'dan 'Müjde' tebriği: Bu işin mimarı Berat Albayrak’tır.

Ahmet Hakan, Cumhurbaşkanının doğal gaz 'müjdesinin' mimarının Berat Albayrak olduğunu belirten bir yazı yazdı ve sürekli linçlendiğini söylediği Albayrak'a teşekkür etti.

 

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, dün açıklanan 'Karadeniz'de doğal gaz bulundu' müjdesinin mimarının Berat Albayrak olduğu sonucunu çıkardığını ve bunu 8 ay önce gerçekleşen özel bir görüşmeye dayandırdığını yazdı.

"Bu zamana kadar hakkında sürekli linç kampanyaları düzenlenen ve sürekli hedef haline getirilen Berat Albayrak’ın hakkını teslim etmemiz şart." diyen Ahmet Hakan, konuyla ilgili şunları yazdı: Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’la iki kez görüştüm. Biri herkesin huzurunda kendisiyle yaptığımız Tarafsız Bölge programında. Diğeri ise bundan yaklaşık iki ay önce özel bir görüşmede... O özel görüşmede Berat Albayrak, Enerji Bakanlığı döneminde satın alınmasını sağladığı sondaj gemilerinin hikâyesini anlatmıştı. Büyük bir heyecanla. Büyük bir umutla. Anlattığı hikâyenin her bölümü bir macera tadındaydı. “Karadeniz’de doğalgaz bulduk” denildiği anda... O özel görüşmemizde Berat Albayrak’ın anlattıkları geldi aklıma. Ve hemen hükmümü verdim: Bu işin mimarı Berat Albayrak’tır. Her şey onun bu işe inanmasıyla, onun bu işe yatırım yapmasıyla, onun bu işi temel hedef olarak görmesiyle başladı. İktidarıyla muhalefetiyle hepimizi sevince boğan bu önemli gelişmenin ardından... Bu zamana kadar hakkında sürekli linç kampanyaları düzenlenen ve sürekli hedef haline getirilen Berat Albayrak’ın hakkını teslim etmemiz şart. Teşekkürler Berat Albayrak! Bu işe inandığınız ve bu yolda adım attığınız için.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv