Aydın'ın Kuşadası ilçesinde koronavirüs aşı çadırı kuruldu

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde koronavirüs aşı çadırı kuruldu

Aydın'ın turistik ilçesi Kuşadası’nda, İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından koronavirüs aşısının uygulanmasını hızlandırmak amacıyla çadır kuruldu.

Kuşadası’nda, Aydın İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri Covid-19 aşısının uygulanmasını yaygınlaştırmak amacıyla harekete geçti. Bu kapsamda sahil bandında bulunan İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı’na aşı çadırı kuruldu. İki hemşirenin görev yaptığı çadıra gelen 30 yaş ve üzeri vatandaşlar, kimlik kontrolünden geçirildikten sonra aşılarını yaptırdı. Çadırın 1 hafta boyunca hizmet vereceği belirtildi.

İlk doz aşısını yaptırmaya geldiğini belirten tesisat ustası Abdürrahim Etik (59)

“Uzun bir süredir Koronavirüs salgını ile boğuşuyoruz. Türkiye ve dünyanın eski haline dönmesi için herkesin bu aşıyı yaptırması gerekiyor. Eğer ülkemizin tamamı aşılanabilirse maskelerimizi çıkartabileceğiz. Böyle bir fırsat bulmuşken bence herkes çadıra gelip aşısını yaptırsın" dedi.

Belediye çalışanı Bekir Ok (50) ise,

"Salgının sora ermesi için aşılarımızı yaptırmak zorundayız. Sağlık Bakanlığı’na bu uygullakin için çok teşekkür ediyorum. Aşının ülkemize şifa getirmesini diliyorum" dedi.

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde koronavirüs aşı çadırı kuruldu

Önceki ve Sonraki Haberler
Sağlık