Evde doğal yüz temizleyici krem tarifi!

Evde doğal yüz temizleyici krem tarifi!

Bu karışımı temiz bir kaba alarak istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.Fakat içerisinde hindistan cevizi yağı olduğundan soğuk havalarda katılaşacaktır.Bu durumda katı formda ki karışımı avuç içleriniz de ısıtıp tekrar sıvı forma getirin.

Kozmetik sektörüne gelen zamlar ve pandemi süreci derken hepimiz evimiz de eskisi gibi bütün ihtiyaçlarımızı giderir olduk.Aynı zaman da maske kullanımı,hava kirliliği sürekli evde kalmanın da cildimiz de yarattığı kuruluk,nem değişimi bol bol nemlendirici uygulamamızı arttırdı.İşte hem  bir nemlendirici kreme evrilebilecek, hem de yüz temizleyici bir kreme dönüştürebileceğiniz doğal içerikli krem tarifimiz;

Doğal içerikli yüz temizleyici krem yapılışı

Gerekli malzemeler;

1 çay kaşığı kadar tatlı badem yağı

Çeyrek fincan hindistan cevizi yağı

5 ila 10 damla kadar jojoba yağı

Çeyrek fincan kakao yağı

1 yemek kaşığı aloe vera jeli

Çeyrek fincan shea yağı

Yukarıda ki malzemeleri temin ettikten sonra ağzı kapanabilecek bir kabın içerisine kakao shea ve hindistan cevizi yağını koyun.

Daha sonra tencerede suyu kaynatın. Kaynama işlemi bittikten sonra içerisine bir bez yerleştirin. (bezi kavanozun tamamının direk suyla temas etmemesi için koyuyoruz.)

Kavanozun içerisindeki yağlar eridikten sonra tencerenin içerisinden çıkarın. Sonrasında kavanozun  içerisine aloe vera jelini, jojoba ve tatlı badem yağını ekleyip iyice karıştırın.

Bu karışımı temiz bir kaba alarak istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.Fakat içerisinde hindistan cevizi yağı olduğundan soğuk havalarda katılaşacaktır.Bu durumda katı formda ki karışımı avuç içleriniz de ısıtıp tekrar sıvı forma getirerek yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

İlgili Haberler
Kadın