Takma kirpik nasıl takılır? 

Takma kirpik nasıl takılır? 

Eğer takma kirpikler gözlerinize büyük geliyorsa makas kullanarak gerekli boyuta gelene kadar şekil verebilirsiniz bu işlemi en uzun kirpiklerin olduğu taraf dan yaparsanız daha doğal duracaktır. 

Takma kirpik nasıl takılır? 

Cımbız veya aplikatör kullanarak takma kirpiklerinizi kutusundan çıkartın. Eğer kirpikler kutuya yapışık şekilde gelmişse kenarlarından tutmaya çalışmayın ve elinizle çıkartın.
Kirpik uzunluğuna bakın ve daha sonra sizin kirpik göz boyunuza uygun olup olmadığını kontrol edin. Eğer takma kirpikler gözlerinize büyük geliyorsa makas kullanarak gerekli boyuta gelene kadar şekil verebilirsiniz bu işlemi en uzun kirpiklerin olduğu taraf dan yaparsanız daha doğal duracaktır.  Unutmayın ki abartı uzunlukta kirpikler hoş durmaktan çok komik ve yapay durur.

Kirpik bandına gerekli yapıştırıcıyı sürün ve yaklaşık 40 saniye bekleyin. İstiyorsanız yine cımbız kullanabilirsiniz fakat ellerinizle yapmakta zor olmayacaktır.
Daha sonra yavaşça takma kirpiğin orta kısmını gözünüzün orta kısmını hizalayarak yapıştırın. Ardından kenarları istediğiniz şekilde ve gözünüze uygun bir biçimde ilerletin. Hatalı olursa öyle bırakmayın ve takma kirpiği tekrar sökün. Temizleyip tekrar yapıştırıcı sürün ve tekrar deneyin.
Takma kirpiği nasıl çıkartacağınızı bilmiyorsanız çok basit bir şekilde en dış kenardan yavaşça çekiniz.Sonrasında kirpikleri tekrar kullanabilmek için bir micellar su ile yapışkanını temizleyip kutusuna kaldırabilirsiniz.
Uyumadan önce mutlaka takma kirpikleri çıkartın.

İlgili Haberler
Kadın