Tüyler nasıl alınmalı?

Tüyler nasıl alınmalı?

Epilasyon yaparken yine kılların çıkış yönünün tersine doğru yaklaşık 45 derecelik makine tutuşuyla yapılması batık oluşmasını da en aza indirgeyecektir.

Pandemi ile baş ettiğimiz şu günlerde kuaför salonlarının her ne kadar dezenfekte edildiği söylense de çoğunun iyi önlemler almadığını görmekteyiz bu sebeple tüy probleminden kurtulmak için evde bir çok yöntem deniyoruz.Doğru tüy alımı batık oluşumunu en az a indirgediğinden ,tüylerinnasıl alınması gerektiğini bilmek oldukça önemlilik arz ediyor.

Genital bölge

Genital bölgede oluşan kılların özellikle düzenli olarak alınması ve bu bölgenin temiz tutulması gerekir. Bir çok kadın buradaki kılları alırken farklı teknikler kullanmakta. Bazıları bu kılları ağda ile almakta fakat bir çok kadın ağda içerisinde şeker olmadığından dolayı tercih edilmemekte. Eğer sizde ağda ile alıyorsanız kılların uzama yönünden aksi bir yöne çekmemeye dikkat edin.

Genital bölge için aslında en çok kullanılan methodlardan  biri tüy dökücü kremler ile bu bölgenin temizlenmesidir. Tüy dökücü kremler oldukça pratik olması ve hiç bir acı vermemesi tercih nedenleri arasında yer almaktadır.

Genital bölgedeki kıllardan kurtulmak için yapılan diğer bir uygulama ise epilasyondur. Bu yöntem kılların çıkış yönünün tersine doğru yaklaşık 45 derecelik makine tutuşuyla yapılması batık oluşmasını da en aza indirgeyecektir.

Kol altı ve bacaklar

Bu bölgede bulunan istenmeyen tüylerden kurtulmak için yukarıda bahsettiğimiz ağda ve tüy dökücü kremleri kullanabilirsiniz. Kol altı ve bacaklardaki kılları almak aslında en çok kullanılan yöntemlerden biri de tıpkı genital bölgede olduğu gibi epilasyon cihazıdır. Epilasyon yaparken yine kılların çıkış yönünün tersine doğru yaklaşık 45 derecelik makine tutuşuyla yapılması batık oluşmasını da en aza indirgeyecektir.

Kaş ve bıyık
Kaş ve bıyık bölgesi için genelde kuaförlere gidilir. kuaförler bu bölgedeki tüylerden bizleri kurtulmak için genelde şekersiz ağda bandı kullanırlar. Bıyık bölgesinde oluşan istenmeyen tüyler için aslında kuaföre gitmeden cımbız ya da cımbızın gelişmiş formları ile de alabilirsiniz. Fakat kaş biraz daha riski olduğundan eğer evde almayı deneyecekseniz dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kadın