Kore makyajı nedir? Kore makyajı nasıl uygulanır? Kore makyaj tüyoları nelerdir?

Kore makyajı nedir? Kore makyajı nasıl uygulanır? Kore makyaj tüyoları nelerdir?

İkinci en önemli unsur ise utanmakdan kızarmış gibi gösterilen yanaklardır. Koreliler genellikle stick veya sıvı formda ki ürünleri kullanmayı tercih ederler.

Kore makyajı nedir?

Son yılların güzellik trendleri arasında yer alan doğal,ışıltılı ,sağlıklı gösteren makyajlar korelilerin makyaj anlayışından ilham alınarak günümüze yansımıştır.Koreli kadınların hatta beyefendilerin bile ciltleri ışıl ışıl oldukça pürüzsüz gözükmektedir.Bunda yaptıkları cilt bakımı ritüellerinin etkisi olsa da makyaj anlayışları da bu tutumu destekler yöndedir.

Kore makyajı nasıl uygulanır?

Korelilerin makyaj anlayışlarında en önem verdikleri detay bebeksi,bembeyaz bir ten dir.Öyle ki bu beyaz ten uğruna yüksek faktörlü güneş koruyucuları üretmiş, kendilerine özel pirinç maskeleri ve bir çok ürün geliştirmişlerdir.Cildi ölüderiden arındırmak,iyice nemlendirmek ve daha sonrasında kalın bir doku oluşturmayan Bb kremler tercih etmek bu makyajın olmazsa olmazlarından olacaktır.Genellikle ciltleri alttan sağlıkla ışıldıyor gibi görünse de çoğunlukla stick ve içerisinde sim bulunmayan hihlighterlar tercih ettikleri bilinmektedir.

İkinci en önemli unsur ise utanmakdan kızarmış gibi gösterilen yanaklardır. Koreliler genellikle stick veya sıvı formda ki ürünleri kullanmayı tercih ederler.Bunun nedeni pudrasız ürünlerin daha parlak,daha fresh ve sağlıklı göstermesidir.Likit veya stick formda ki ürünler denilince aklınıza sıvı, tamamen akışkan ürünler gelmesin bu ürünler oldukça pigmentli doğal renk skalasına sahip , genellikle kendi ürettikleri özel formülasyonlara sahip ürünlerdir.

Genellikle pratiklik ,doğallık ve pigmentasyon açısından oldukça başarılı bu ürünlerin çoğu 'tint' adı altında geçmektedir. Tint yapıda ki bir çok ürün genellikle kore den türemiştir.Bu tintleri dilediğiniz renge göre seçip yanağınıza noktalar şeklinde bırakıp eliniz ile veya bir fırça yardımı ile dağıttığınızda sonuç mükemmel olacaktır.Aynı şekilde dilerseniz sadece dudağınızın iç kısımlarına (gradyan bir görünüm için )bir kaç damla sürüp dağıtabilir dilerseniz de komple dudağınıza uygulayabilirsiniz. Yine dilerseniz sevdiğiniz bir parlatıcıyı da dudağınıza uygulayabilirsiniz dudaklarınız daha nemli ve ışıl ışıl gözükecektir.

Kaşlar genel de doğal bırakılıp sadece taransa da komple şekil vermek isteyen koreli hanımlar da mevcuttur .Kaşlarınızı da kendi yüz şeklinize göre doldurup hafifçe tarayıp sabitleyebilirsiniz.Fakat asla komple çizilmiş ,kalıp gibi duran kaşlara sahip olmamaya dikkat edin.

Göz makyajında da aynı şekilde pigmentli fakat doğal genelde pudramsı,pembe,ışıltılı veya toprak tonları renkler kullanıp dağıtabilirsiniz.Veya ince, hafif,düşük kuyruklu eyelinerlar işinizi görecektir.Rimel tercihleri genel de tek tek ayırıp uzatan ürünler ve bu yöntemlerle rimel sürmek olsa da siz kendinize en uygun rimel çeşidini ve yöntemini kullanabilirsiniz.Kore trendlerini kendi cildinize varyasyonlamak  bu makyajın en güncel ve güzel hali olacaktır.

 

İlgili Haberler
Kadın