Fondöten seçimiyaparken nelere dikkat edilmeli? Cilt tipine göre fondöten seçimi nasıl yapılır?

Fondöten seçimiyaparken nelere dikkat edilmeli? Cilt tipine göre fondöten seçimi nasıl yapılır?

Eğer ilk kez veya başka bir markanın ürününü denemek istiyorsanız o ürünü önceden çokça araştırmanız sizin için daha iyi olacaktır yoksa hüsrana uğrayabilirsiniz.Fondöteni bronz teninize göre denememelisiniz.

Fondöten seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli?

Kozmetiğe gelen son zamlardan sonra doğru ürünü satın almak daha da önemli bir hale geldi.Fondöten seçimi yaparken cildinizi iyi tanımalısınız ne yazık ki kozmetik marketlerde çalışan çoğu kişi  her zaman bu işin okulunu okumuş veya çok deneyimli kişiler olmayabiliyor.Bu sebeple eğer her zaman ki fondöteninizi almaya gidiyorsanız kutusunu veya görünüşünün bulunduğu bir resmi muhakkak yanınızda bulundurun.Ürünün formülasyonunun değişip değişmediğine de muhakkak dikkat edin.

Eğer ilk kez veya başka bir markanın ürününü denemek istiyorsanız o ürünü önceden çokça araştırmanız sizin için daha iyi olacaktır yoksa hüsrana uğrayabilirsiniz.Fondöteni bronz teninize göre denememeli her zaman kullanabileceğiniz bir renk de tercih etmelisiniz cilt tonunuz da veya yarım ton açık yarım ton koyu tamamen zevkinize nasıl görünmek istediğinize göre satın alabilirsiniz fakat boynunuzla yüzünüz arasında ki renk faklılığınınçok fazla olmaması en önemli husustur.

Fondötenin denenmesi

Fondöten alacağınız zaman kesinlikle test ürünü mevcutsa denemenizi tavsiye ederiz. Bu denemede bir çok kişi koluna uygulayarak yapmakta fakat boyun bölgesinde yapılacak bu denemenin güzel durması yüzünüzde de aynı güzellikte durması demektir. Yani testlerimizi kol bölgesindense boyun bölgesinde yapmamız daha doğru seçim yapmamıza katkı sağlayacaktır.

Kuru ciltler

Eğer cildiniz kuru ise size önereceğimiz aydınlık ve ıslak görünümlü yani parlak bitişli fondötenler olacaktır. Bu fondöteni denediğinizde cildinizde güzel durduğunu göreceksiniz.

Yağlı ciltler

Eğer cildiniz yağlı değilse kuruysa size bu noktada önerebileceğimiz fondöten mat bitişli ve pudralı fondöten olacaktır. Cildiniz yağlıysa aynı zamanda ıslak bitişli fondötenler kullanmamanızı öneririz. Bunun nedeni ise yağlı cildi daha çok yağlandırarak cilt problemi yaşayabilirsiniz bundan dolayı bu noktada dikkat etmeniz gerekir.

Karma ciltler
Karma bir cilde sahipseniz eğer burada T noktanızın yağlanma riskine karşı size mat bitişli fondöten seçimini öneririz. Islak yada parlak bir yapıdan hoşlanıyorsanız eğer o zaman ışıltılı fondötenleri öneririz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken  ışıltılı fondötenlerin pudralı yapıda olup olmadığıdır.

İlgili Haberler
Kadın