Sade makyaj nedir? Sade makyaj nasıl yapılır? Sade gelin makyajı nasıl yapılır?

Sade makyaj nedir? Sade makyaj nasıl yapılır? Sade gelin makyajı nasıl yapılır?

Birçok kişiye göre eyeliner mutlaka ince çekilmeli ama bence buna gerek yok. Hatta cildin kusursuzsa fondöten kullanmaman daha mantıklı.

Sade makyaj nedir?

Sade ya da diğer adıyla doğal makyaj yüzde makyaj yokmuş gibi duran makyajdır. Doğal gelin makyajı yapmak için ihtiyacınız olanlar iyi bir nemlendirici, yüz renginde bir fondöten, toprak tonlarında ya da pembe tonlarda far, nude tonlarında ruj, eyeliner ve rimel. Birçok kişiye göre eyeliner mutlaka ince çekilmeli ama bence buna gerek yok. Hatta cildin kusursuzsa fondöten kullanmaman daha mantıklı. Tabii bu düğün günün için pek geçerli olmaz. Eğer düğününde sade makyaj tercih edeceksen eyelinerı kalın çekmende hiç sakınca yok. Makyaj artistine istediğiniz makyajı söyledikten sonra eyeliner konusunda özgür bırakabilirsiniz.

Sade makyaj nasıl yapılır?

Kendine güvenen ve biraz makyaj tekniği bilen herkes sade makyaj yapabilir. Önemli olan göze, yanaklara, ve dudaklara hangi makyajı ne kadar uygulayacağını bilmektir.
Birçok gelin gibi sen de makyajın için kuaförün veya makyaj artistinizle anlaşabilirsiniz ama yine bu ayrıntıları öğrenmen en azından balayında ve günlük hayatında da bu makyajı kolaylıkla uygulamanı sağlayacak.

İlgili Haberler
Kadın