Fotoğraflar da güzel çıkmak için makyaj tüyoları,vesikalık çektirirken dikkat edilmesi gerekenler neler?

Fotoğraflar da güzel çıkmak için makyaj tüyoları,vesikalık çektirirken dikkat edilmesi gerekenler neler?

Hi̇ç ruj sürmemek yerine kendi dudak tonunuza yakın, saten bitişli bir ruj tercih edebilirsiniz, böylece hem dudak renginiz kusursuz görünecek hem de bakımlı ve güzel görüneceksiniz.Dudağınızın etrafındaki çizgiyi belirginleştirin.

Fotoğraflarda güzel çıkmak için makyaj tüyoları?

Fotoğraflarda güzel çıkmak için yapılması gereken en önemli şey doğallıktır. Fotoğraf,yapay ışıkta çekildiğinden fazla makyaj sizi olduğunuzdan yaşlı gösterebilir.Hiç makyaj yapmamak ise teninizi olduğundan daha beyaz ve kötü gösterecektir.Bu sebeple yüz hatlarınızı belli eden fakat abartıya kaçılmamış sade tonlar  kullanarak yaptığınız makyaj sizi fresh, sağlıklı ,fotoğraflar da olduğunuz gibi çıkmanıza yeterli olacaktır. 

Fondöten seçimi

Biyometrik fotoğraf veya normal vesikalık makyajı için doğal, ince yapılı, cilt tonunu dengeleyecek bir fondöten tercih etmelisiniz. Kullanacağınız bu fondöten yalnızca renk eşitsizliklerini dengeleyecek ve yüzüne daha canlı bir görünüm verecek özellikte olmalıdır. Seçtiğiniz tonun aynı zamanda, boynunuzla aynı renkte olmasına dikkat etmelisiniz, yoksa yüzünüz ile boynunuz arasında ki renk eşitsizliği adeta bir maske görünümü oluşturur.

Kontür uygulaması 

Kontür uygulaması, insanın yüz hatlarını son derece değiştirebilen bir uygulamadır. O yüzden biyometrik fotoğraf çektirmeden önce ağır bir kontür uygulaması yapmamanız sizin açınızdan daha faydalı olacaktır. Bunun yerine kremsi ürünlerle elmacık kemiklerine vereceğiniz çok hafif bir gölge ile flaş patladığında yüzünüzde yok olacak gölgeleri suni bir şekilde yaratabilirsiniz. Fakat çok hafifçe uygulamayı sakın unutmayın.

Aydınlatıcı 

Biyometrik fotoğrafta cansız görünmemek için yüzünüzün yüksek bölgelerine çok hafifçe aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Fakat T bölgenize ve alnınıza asla aydınlatıcı uygulamayın yapay ışıklar aydınlatıcıya çarparak yüzünüzün olduğundan daha geniş görünmesini sağlayabilir,yüzünüzde gereksiz parlamalar oluşturabilirler.

Kirpikler

Biyometrik fotoğraf makyajında, göz makyajı yapmamanız daha iyi olur. Bunun yerine gözlerinizi belirginleştirmek için kirpik diplerine ince bir şekilde kahverengi far veya çok ince bir eyeliner uygulayabilirsiniz.Kirpiklerinizi rimel sürmeden önce muhakkak kıvırıp ardından size en çok yakıştığını düşündüğünüz rimelinizi mutlaka iki kat olacak şekilde uygulayın.

Dudaklar

Hi̇ç ruj sürmemek yerine kendi dudak tonunuza yakın, saten bitişli bir ruj tercih edebilirsiniz, böylece hem dudak renginiz kusursuz görünecek hem de bakımlı ve güzel görüneceksiniz.Dudağınızın etrafındaki çizginin üzerinden hattı belirginleştirmek için yine hafifçe kendi rengine yakın bir dudak kalemiyle geçebilirsiniz.Bunun yanında dudağınızı canlı gösterecek sevdiğiniz,yakıştığını düşündüğünüz bir ruju da parmağınıza elıp eliniz ile hafifçe dudağınıza dokundurarak pigmentasyon sağlayabilirsiniz.

İlgili Haberler
Kadın