Yüz temizleme sütü nedir? Yüz temizleme sütü nasıl kullanılır?

Yüz temizleme sütü nedir? Yüz temizleme sütü nasıl kullanılır?

Masaj sırasında cildinizde oluşan kan dolaşımını hızlandırmış olacaksınız ve bu durum cildimiz için daha faydalı bir hal alacaktır.

Yüz temizleme sütü nedir?

Yüzümüz gün içerisinde bir çok dış etmene maruz kalmasının yanı sıra birde yapmış olduğumuz makyajlar eklenince yüzde istenmeyen türde lekeler oluşması kolaylaşıyor.

Yüz temizleme sütü tüm ciltlere uygun olarak hazırlanmış olan gözenekleri derinlemesine temizlemesinin yanı sıra cildimizin en üst tabakasını nemlendiren kozmetik bir üründür. Eğer temizleme sütü düzenli olarak kullanılırsak siyah nota ve sivilce oluşumunun önüne geçmiş oluruz. 

Yüz temizleme sütü nasıl kullanılır?

Yüz temizleme sütü kullanımı öncesinden öncelikle ellerimizi iyice temizlemeliyiz.  Daha sonra bir miktar temizleme sütünü temizlenmesi gereken bölgeye yada elinize sıkarak cildinize masaj yaparcasına iyice yedirin. Masaj sırasında elinizi fazla bastırmamaya dikkat edin. Aynı zamanda çok fazla sıkmanıza gerek yok çünkü yüz sütü akışkan özelliği sayesinde cildinizin tüm yüzeyine erişebilir.
Masaj sırasında cildinizde oluşan kan dolaşımını hızlandırmış olacaksınız ve bu durum cildimiz için daha faydalı bir hal alacaktır. Son olarak ise yüzünüzü ılık suyla başlayarak yavaşça durulayın durulama işleminin sonunda ise soğuk su kullanmanız kan akışını hızlandırdığından cildimiz için daha iyi olacaktır. Ardından temiz bir havluyla cildinizi kurulayın.
Genel de hassas kuru cilde sahip olan hanımların oldukça hoşlandığı bu temizleme sütlerinden yağlı cilde sahip hanımlar genelde hoşlanmayabilirler.

İlgili Haberler
Kadın