Yağlı ciltlere fondöten nasıl sürülür? Ciltteki parlama nasıl giderilir?

Yağlı ciltlere fondöten nasıl sürülür? Ciltteki parlama nasıl giderilir?

Öncelikle yüzünüzü yıkadıktan sonra cilt tipinize uygun bir yüz temizleme jeli ile yüzünüzü güzelce yıkayın bu sayede sebum dengesini daha normale getirmiş olacaksınız.

Yağlı ciltlere fondöten nasıl uygulanır 

Eğer yağlı bir cilt yapısına sahipseniz muhtemelen fondöteninizin gün sonunda yüzünüzden akıp gittiğini,dağıldığını,hele ki gün ortasında aşırı parlama yüzünden disko topu gibi dolaşmak yok mu en kötüsü de bu dayanamayıp bir ıslak mendil ile fondöteninizi sileceğinizi görür gibiyim.Öncelikle sakin olun cildinize doğru fondöteni uygulamak için cildinizi tanımanız çok önemlidir.

Öncelikle yüzünüzü yıkadıktan sonra cilt tipinize uygun bir yüz temizleme jeli ile yüzünüzü güzelce yıkayın bu sayede sebum dengesini daha normale getirmiş olacaksınız.Cildimiz uykuda bazen yağlanır,yağlı ciltteki bireyler için bu durum sık sık görülmektedir.Bu yüzden jel ile temizlemek oldukça önemlidir.

Cildiniz ister yağlı olsun ister karma veya kuru mutlaka iyice nemlendirilmelidir.

Aksi halde fondöten veya süreceğiniz diğer ürünler yüzde tutunamaz aynı zaman da da cildi kurutma özellikleri olduğu için nemlendirici sürmemek yüze zarar verir.Yağlı ciltteki kişilerin yaptığı en büyük hata buradadır mutlaka yüzünüze uygun su bazlı bir nemlendirici sürün.

Ciltteki parlama nasıl giderilir

Daha sonrasında fondöteninizi mutlaka pudralı yapıda tercih edin pudralı yapıda olan cildi matlaştıran fondötenler ilk sürdüğünüz de cildinizde tamamen mat görünüp sizi korkutabilir.Fakat sizin cildiniz en geç bir iki saat sonra bazı noktalardan parlamaya başlayacak ve normale dönecektir.Dilerseniz daha ıslak görünümlü fondötenler tercih edip üzerinden pudrayla da sabitleyebilirsiniz.Aynı zaman da çantanıza atacağınız yağ emici mendiller gün içinde hayatınızı kurtaracaktır.Bu mendilleri yağlanan bölgelere bastırarak makyajınızı bozmadan fazla yağı almasını sağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda dilerseniz fondöteninizi sürmeden önce silikon yapıda bir makyaj bazı kullanabilirsiniz yine bu ürünü tampon hareketlerle cildinize uygulamanız gerekmektedir.

 

İlgili Haberler
Kadın