Sivilce çukurları,izleri için doğal maske tarifi!

Sivilce çukurları,izleri için doğal maske tarifi!

Sivilceleri yok etmek oldukça zor bir süreç,daha sonrasında izlerini yok etmek ise daha da zor ve meşakkatli bir hal alıyor.Bu sorun için lazerle cilt soyma tekniklerinin yanında evde yapılabilecek bazı doğal yöntemler de mevcut.

Sivilce çukurları için maske tarifi

Sivilce çukurları için bilindiği üzere en sık başvurulan tedavi yöntemi lazer tedavilerdir. Fakat bu yöntem yerine aynı zamanda evde kolayca yapabileceğimiz doğal yöntemlerde bulunmaktadır.

Doğal yöntemle tedavi için öncelikle sivilce çukurunun çok fazla olmaması gerekmektedir. Zira sivilce çukuru eğer fazla ise maske tarifi işe yaramayabilir ve lazer ile tedavi yapılması gerekebilir. Sivilce çukurları çok fazla ve derin değil ise çukurların tedavisi için evde deneyebileceğiniz doğal maske tarifi;

Sivilce çukurları için maske tarifi

1 çay kaşığı muskat rendesi
1 çay kaşığı tarçın
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı limon
1 yumurta akı

Malzemeleri temin ettikten sonra bir kap içerisinde yumurta akını iyice karıştırın ve malzeme sırası fark etmeksizin diğer malzemeleri bu karışıma ilave edin. Daha sonra cildinizi iyice temizledikten sonra sivilce çukurlarının bulunduğu bölgelere bu karışımı sürün ve 15 dakika bekletin. Bekleme sırasında yüzünüzde hafif yanma hissedebilirsiniz, bu durumda hiç endişelenmeyin çünkü bu normal bir durumdur. 15 dakikanın sonunda ılık suyla yüzünüzü iyice yıkayıp temiz bir havlu yada peçete ile kurulayın.

İlgili Haberler
Kadın