Selülit geçirmek için doğal çözümler nelerdir?

Selülit geçirmek için doğal çözümler nelerdir?

Selülitli bölgeyi fırçalamak da selülite karşı başvurabileceğimiz doğal yöntemlerden biri arasında yer alır. Kuru fırçalama diye tabir ettiğimiz çoğu kozmetik marketlerde bulabileceğiniz genellikle at kılı olan fırçalardan yardım alabilirsiniz.

Doğal çözümler neler

Maalesef selülitler bir gecede ortaya çıkmıyor ve selülitlerden kurtulmak da düzenli ve azimli bir süreç gerektiriyor. Tabii estetik operasyonlara başvurarak da selülitlerden kurtulmak mümkündür fakat doğal yollar her zaman en iyi alternatiftir.

Eğer liposuction gibi tıbbi yöntemlere başvurmak istemiyorsanız selülit için doğal tedavi yöntemleri de uygulayabilir ve selülitlerinizden uzun vadede de olsa sağlıklı şekilde kurtulabilirisiniz.

Elma sirkesi uygulaması

Pek çok kadında selülit oluşumu östrojen ve progesteron dengesinden kaynaklanmaktadır. Elma sirkesi içinde yer alan bileşenler selüliti azaltmaya ve yok etmeye yardımcı olurlar.

Fırçalama yöntemi

Selülitli bölgeyi fırçalamak da selülite karşı başvurabileceğimiz doğal yöntemlerden biri arasında yer alır. Kuru fırçalama diye tabir ettiğimiz çoğu kozmetik marketlerde bulabileceğiniz genellikle at kılı olan fırçalardan yardım alabilirsiniz.Düzenli olarak bir cilt fırçası ile selülit olan bölgeyi fırçaladığınız da bölgede bulunan kan dolaşımı hızlanacaktır ve bölgedeki yağlar yavaş yavaş yakılacaktır. Her gün cildinizi düzenli olarak fırçalarsanız ölü deri temizliğini de sağlamış olur ve daha sağlıklı bir renk tonuna sahip olursunuz.

Kahve ve şeker peeling uygulaması

Kahve ve şekerden elde ettiğiniz bir peeling maskesini günde 2 defa selülitli bölgeye uyguladığınız da kan dolaşımı hızlanacağından selülit azalmasını gözlemleyebilirsiniz.

Bu yöntemleri düzenli periyotlarda uyguladığınız ve beslenmenize, sıvı alımınıza dikkat ettiğiniz sürece selülitlerden kolayca kurtulabilirsiniz.

İlgili Haberler
Kadın