Yağlı ciltler için cilt bakım önerileri nelerdir? Cilt temizliğinde hangi ürünler kullanılmalı?

Yağlı ciltler için cilt bakım önerileri nelerdir? Cilt temizliğinde hangi ürünler kullanılmalı?

Ayrıca kokusuz, alkolsüz ve cildinizin yağ dengesini düzenleyici bir ürün bulmak bir hayli zor. Sizlere önerimiz söğüt kabuğu ve ardıç içeren doğal ürünlerden birini seçmenizdir.

Yağlı ciltler için bakım önerileri

Öncelikle hepimizin bildiği üzere yağlı cilt bakımı oldukça zordur. Gözeneklerin tıkanması, lekeler ve güneşte parlayan bir cilt gününüzü mahvedebilir,çoğunlukla yaptığınız makyajın birkaç saat sonra cildinizden uçup gittiğini gözlemlersiniz

Cilt temizleme ürünleri

Yağlı cilt nasıl temizlenir deyince genellikle aklımıza gelen ilk şey cilt temizleme ürünleri olur. Bu tür ürünleri seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta cildinizin yağ oranını arttırmayacak ürünleri kullanmaktır. Ayrıca kokusuz, alkolsüz ve cildinizin yağ dengesini düzenleyici bir ürün bulmak bir hayli zor. Sizlere önerimiz söğüt kabuğu ve ardıç içeren doğal ürünlerden birini seçmenizdir.

Cilt soyucu ürünler

Yağlı ciltlerde, cilt üstündeki ölü hücrelerin ekstra bir katman oluşturmasının önüne geçmek için cilt soyucu ürünler önerilir. Eğer cildiniz fazla cansız gözüküyorsa soyulan maske kullanmanızı tavsiye ederiz.

Nemlendirici ürünler

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var yağlı cilt ve nemli cilt aynı şey değildir. Nemlendirici ürünlerin içeriğinde yağ emme özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle nemlendirici ürünleri de kullanmayı bırakmamanızı öneriyoruz.

Yüz maskesi

Yağlı ciltlerde tıkanıklıkların görülmesi yaygın bir durumdur: Gözeneklerinizi açmak ve teninize daha pürüzsüz bir görüntü kazandırmak için yüz maskelerini kullanabilirsiniz. Yüz maskesi seçiminde özellikle doğal olan kil maskelerini tavsiye ediyoruz. Bu tür kil maskeleri yüzünüze doğal peeling uygular ve daha canlı bir görüntü sağlar. Duşa girmeden önce fırça yardımıyla ince bir tabaka halinde sürerek kullanabilirsiniz.

Losyon

Losyonlar yukarıdaki tavsiyelere kıyasla daha az gerekli bir şey olarak görülebilir lakin yağlı ciltlerde yağın emilmesi ve siyah noktaların azalmasında oldukça etkilidir. Nemlendirici ürünlerle birlikte kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

İlgili Haberler
Kadın