C vitamini serumu nedir? C vitamini serumu yazın kullanılır mı? Nasıl saklanır? Nasıl uygulanır?

C vitamini serumu nedir? C vitamini serumu yazın kullanılır mı? Nasıl saklanır? Nasıl uygulanır?

Yaşın ilerlemesini beklemeden erken yaş da kullanılmaya başlanması kişi için daha faydalı olacaktır.Yine de serum kullanmaya başlangıç  yaşı 25 yaşından önce olmamalıdır.

C vitamini serumu nedir?

C vitamini serumu asidik bir maddedir. Cildi ölü hücrelerden arındırır parlak ve pürüzsüz,canlı,aydınlık,dolgun bir görünüme kavuşturur. Cilde uygulandığında cildin kollajen ve elastin üretimini hızlandırarak cilt sorunlarının iyileştirmesini  tetikler.Cildi dolgunlaştıran ve sarkmasını önleyen proten lifleridir. Yaşın ilerlemesini beklemeden erken yaş da kullanılmaya başlanması kişi için daha faydalı olacaktır.Yine de serum kullanmaya başlangıç  yaşı 25 yaşından önce olmamalıdır.Hatta eğer cildin ihitiyacı yok ise bu süre daha da uzatılabilir.Unutmayalım ki , cilde her ne kadar doğal ve iyi olursa olsun dışarıdan verilen herhangi bir madde , ileri ki zamanlar da cildin sürekli o maddeye ihtiyaç duyar hale gelmesine neden olabilir. C vitamini serumlarının orjinal olanının kullanılması oldukça önemlidir. Orjinal olup olmadığını ise genlde fiyatlarından anlayabilirsiniz nadir ve kuvvetli bir içerik olduğundan genelde C vitamini serumlarının yapıları yoğun ,kıvamlıdır.Pahalı ürünler olsalar da cilde oldukça faydalı içeriklerdir.

C vitamini serumu yazın kullanılır mı?

Serumları yaz kış ayırdetmeksizin kullanmak mümkündür.Fakat bazı serumlar asidik olduklarından genellikle kışın kullanılması cilt rahatlığı açısından daha uygun olacaktır.Yine de kullanmak isterseniz özellikle akşamları yatmadan kullanmanız cilt sağlığınız açısından önemlidir. Gündüz ise mutlaka güneş kreminizi sürmeniz hatta gün içinde tazelemeniz muhakkak gerekmektedir.

Nasıl saklanır?

Serumlar genellikle buz dolabında saklandığında yüzünüze sürdüğünüz an müthiş bir ferahlama hissi verir.Özellikle şişesi açılmış olan serumları buz dolabında saklamanız,eğer buz dolabı yoksa karanlık bir ortamda tutmanız oldukça önemlidir.Yoksa çabucak bozulup işe yaramaz hale gelebilirler.

Nasıl uygulanır?

C vitamini serumu başta olmak üzere tüm serumların mantığı aynıdır.Temiz,arındırılmış, gözenekleri açık cildinize tercihen duş sonrası avuç içlerinize maksimum 2-3 damla damlatıp avuç içlerinizi birbirine sürterek ısıtın ve daha sonra yüzünüze kompres yaparak serumu iyice yedirin.Hafifçe bastırmayı unutmayın.

İlgili Haberler
Kadın