Koronavirüs ilacı fiyatıyla can acıtacak

Koronavirüs ilacı fiyatıyla can acıtacak

Herkesin büyük bir merakla beklediği Koronavirüs ilacı fiyatıyla can acıtacak. Dünya Sağlık Örgütü tarafından da tavsiye edilen bu ilaç genel olarak güvenli görünüyor.

Roactemra ve Actemra isimleri ile kullanıma sunulan ilaçlar Avrupa İlaç Ajansı tarafından onay aldı. Böylece resmi olarak ilaçların satışına başlanıyor.

İsviçreli ilaç şirketi Roche tarafından üretilen Covid-19 ilacı yüksek fiyatı ile daha fazla gündeme gelecek gibi görünüyor. Özellikle son dönemlerde Covid-19 ilacı daha fazla aranır hale geldi. Aşı olmak istemeyenler ilaçlara yoğunlaşmak istiyor. Ancak fiyatlara bakınca aslında aşının daha mantıklı olduğu görülüyor.

Bu ilaç şimdilik herhangi bir rakibe sahip değil. Bu nedenle fiyat konusunda şirketin belirleyeceği rakamlar önemli. İlacın üretiminin artması veya alternatiflerinin üretilmesi ile birlikte çok daha fazla kişi ulaşım sağlayabilecek. Böylece fiyatlarda bir miktar daha düşüş yaşanacak.

Koronavirüs ilacı fiyatıyla

Bu ilacın özellikle hastalığı ağır geçiren kişiler için ideal olduğunu söyleyebiliriz. Kimileri aşı olsa bile hastalığı ağır bir şekilde geçirebiliyor. Elbette bu çok küçük bir kesim ancak yoğun bakıma düşmek yerine bu ilacı kullanmak çok daha mantıklı görünüyor. İlacın fiyatının enjeksiyon başına 800 euro olması dışında herhangi bir problem yok. Böylece koronavirüs ilacı fiyatıyla can yakacak.

Yeni koronavirüs varyantı aşı tartışmalarını alevlendirdi: Sürekli aşı gerekebilir

Hem aşılarının geliştirilmesi hem de Covid-19 ilacının bulunması büyük bir ferahlama yaşattı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Sağlık