Mustafa Reşit Akçay, entübe edildi

Mustafa Reşit Akçay, entübe edildi

Sakaryaspor ile oynanan play off finaline oksijen desteği ile çıkan Akçay, geçtiğimiz günlerde hastaneye kaldırılmıştı. Tecrübeli teknik adamın entübe edildiği açıklandı.

Kocaelispor Teknik Direktörlüğü görevini yürüten Mustafa Reşit Akçay, geçirdiği Koronavirüs hastalığı sonrası evinde oksijen ve ilaç tedavisi görürken, 3 gün önce solunum sıkıntısının artması nedeniyle, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedaviye alındı. Akciğerlerinde yaşadığı rahatsızlıktan ötürü KTÜ’de yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam eden Mustafa Reşit Akçay’ın sağlık durumu ile ilgili hastaneden açıkllakin yapıldı.

Hastaneden Açıklama

Durumunun ciddiyetini koruduğu ifade edilen açıklamada, “Solunum yetmezliği nedeniyle halen yoğun bakım ünitemizde takip edilmekte olan hastamızın, solunum sıkıntısının derinleşmesi nedeniyle önce solunum cihazına bağlanmış, takiben kalp akciğer makinesine (ECMO) bağlanarak yaşamsal fonksiyonları kontrol altına alınmıştır. Hastamızın genel durumu ciddiyetini korumakta olup, halen yoğun bakım ünitemizde takip ve tedavisi devam etmektedir” denildi.

Süper Lig'de ilk olarak Trabzonspor'u çalıştıran tecrübeli teknik adam Mustafa Reşit Akçay, daha sonra Akhisar Belediye, Osmanlıspor, Konyaspor ve Ankaragücü'nde görev yaptı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Sağlık