Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: 'Aşı karşıtı olan bir tane bilim insanı yok'

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: 'Aşı karşıtı olan bir tane bilim insanı yok'

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, aşı karşıtlarına yönelik açıklamalarda bulundu.

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, aşı karşıtlarına yönelik yaptığı açıklamada, “Karşıtların içinde bir tane bilim insanı yok, aşıyla ilgisi olmayan doktorların çoğu ürün pazarlıyor, istekleri önemsenmek ve şöhret olmak” dedi. Köşe yazarı Abdurrahman Dilipak ise aynı programda “Aşıya karşı değiliz, aşı dayatmasına karşıyız" dedi. 

Aşı karşıtlarına değinen Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, “Karşıtların içinde bir tane bilim insanı yok, aşıyla ilgisi olmayan doktorların çoğu ürün pazarlıyor, istekleri önemsenmek ve şöhret olmak” dedi. Aşılanmanın önemini dile getiren Ceyhan “Halkın yüzde 80’ini aşılanırsa salgın biter, aşıdan zarar görmüş bir insan görülmemiş” diye konuştu. Ceyhan, duyarlılığı en yüksek test olarak ise PCR testini işaret ederek zorunlu aşılanmanın olmadığını söyledi.

Dilipak: Aşı dayatmasına karşıyız 

Gazeteci Abdurrahman Dilipak ise,

“Aşıya karşı değiliz, aşı dayatmasına karşıyız” sözleriyle düşüncesini dile getirdi. Dilipak, aşı olmama sebebini “İçeriğini bilmiyoruz” açıklamasıyla yanıtlayarak, “Bu kadar çok aş, insanda mutasyona sebep olacak, PCR testi tam bir sahtekarlık” dedi.

Sağlık