SIRADA KİM VAR? Sedat Peker'in gündeme getirdiği isimler neden şüpheli şekilde ölüyor?

SIRADA KİM VAR? Sedat Peker'in gündeme getirdiği isimler neden şüpheli şekilde ölüyor?

Sedat Peker'in video ve sosyal medya hesabında gündeme getirdiği isimlerden biri olan Halil Falyalı ve şoförü mafya usulü yöntemle infaz edildi.

ABC Kritik / Serkut BOZKURT

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in Kıbrıs'ta uyuşturucudan temin edilen para trafiğinin merkezinde olduğunu iddia ettiği Halil Falyalı, aracına düzenlenen silahlı saldırıda öldürüldü. 
Otomatik  silahlarla yapılan saldırıda Falyalı'nın şoförü de öldü.

Kıbrıs medyasındaki haberlere göre Falyalı'nın içinde bulunduğu araç, Çatalköy'de kimliği belirsiz kişi veya kişilerce otomatik silahlarla tarandı. Saldırıda ağır yaralanan Falyalı tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Gazeteci Erk Acarer, sosyal medya hesabından infazı gerçekleştirenlerin fotoğrafını yayımladı:

Sedat Peker'in bahsettiği isimler nedense ölüyor

Falyalı'nın infazı sonrası Sedat Peker'in video ve sosyal medya paylaşımları tekrar gündeme geldi.

Taner Ay'ın şüpheli ölümü

Sedat Peker'in videolarında yer alan ve trafik kazasında öldüğü iddia edilen isimlerden biri de Taner Ay.
Bulgaristan’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Taner Ay’ın ailesi, Ay'ın ölümünün kaza sonucu olmadığını öne sürdü. Ailenin açıklamasında "Taner Ay kaza süsü verilerek şehit edilmiştir" denildi.

Suikast iddiası

Taner Ay’ın ölümüne ilişkin iddialarda bulunan Ay ailesi, Ay'ın ölümünün kaza sonucu olmadığını öne sürdü. Aile, tarafından yapılan açıklamada, “Önce itibar suikastlığı sonra ekonomi suikastlığı sonra da Taner Ay kaza süsü verilerek şehit edilmiştir" denildi.

Sedat Peker'in ifşalarında da adı geçen Taner Ay’ın ölümüne ilişkin iddialarda bulunan Ay ailesi, Ay'ın ölümünün kaza sonucu olmadığını öne sürdü.

Ay ailesi: Olay kaza değil suikast

Açıklama yapan Ay ailesi, "Ay ailesi başından beri devletini, milletini seven, doğduğu ülkeyi unutmayan, Türkiye ve Almanya'ya hizmet eden, vergi ödeyen katma değer sağlayan iş adamı olarak hayatını devam ettirmekte iken, bu bazı Alman ve Türk illegal örgütlerini çok rahatsız etmiştir. Sergiledikleri insani tutum yüzünden medya tarafından sürekli bir karalama kampanyası başlatılmış ve aile hedef tahtasına oturtulmuştur. Önce itibar suikastlığı sonra ekonomi suikastlığı sonra da Taner Ay kaza süsü verilerek şehid edilmiştir" denildi.

Peker, Ahmet Kurtuluş'u anlatmıştı

Sedat Peker'in gündeme getirdiği isimlerden biri FETÖ borsasında ismi geçen İzmir AKP İl Başkan yardımcısı Ahmet Kurtuluş'un ölümüydü.
Eski AKP İzmir İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kurtuluş, İzmir’deki FETÖ Borsası davasının sanığıyken, ev hapsinde tutulduğu sırada 30 Mayıs 2019’da polis kılığında konutuna gelen Yener Toga isimli tetikçi tarafından 5 yaşındaki çocuğunun gözleri önünde öldürülmüştü.

‘İkinci Susurluk’ benzetmesi yapılan cinayete ilişkin dava geçen 23 Haziran’da karara bağlanırken, yayınladığı videolarla ve açıkladığı iddialarla gündem olan Sedat Peker’den, yakın arkadaşı Ahmet Kurtuluş’la ilgili çarpıcı açıklamalar gelmişti.

Peker, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda Ahmet Kurtuluş’un FETÖ Borsası içinde bürokratlar, siyasiler ve istihbaratçılar tarafından kullanıldığını belirterek, “Bu olayı tüm detaylarıyla anlattığımda zannederim ki gündem çok karışacak” demişti. Peker ayrıca “Yüksek mevkideki bürokratların ve siyasilerin kurtarılabilmesi için Ahmet kardeşimi öldürttüler” ifadelerini kullanmıştı.


 

 

Etiketler :

HABERE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
ABC Kritik