Türkiye Düşünce Platformu geri adım attı: "Mayınlı alana girdiğimizi fark ettik"

Türkiye Düşünce Platformu geri adım attı:

Türkiye Düşünce Platformu geri adım attı: "M... İstanbul Sözleşmesi'nin kaldırılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a rapor sunan Türkiye Düşünce Platformu gelen tepkiler üzerine geri adım attı. Platformdan yapılan açıklamada, "Mayınlı alana girdiğimizi fark ettik" denildi.

Platformdan yapılan açıklamada "Herhangi bir şekilde bu işin bir parçası olmayacağız çünkü çok yorulduk, yıprandık, yapacağımız diğer hayırlı işlere enerjimiz kalmıyor" ifadeleri kullanıldı.

Onursal başkanlığını Hayrettin Karaman’ın yaptığı, yöneticileri arasında Abdurrahman Dilipak’ın da bulunduğu Türkiye Düşünce Platformu, Mayıs 2020’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a İstanbul Sözleşmesi’nden neden çıkılması gerektiğini anlatmak için 10 sayfalık rapor sundu. Raporu hazırlayan platform yönetimi “Mayınlı alana girdiğimizi fark ettik” diyerek İstanbul Sözleşmesi’yle ilgili tartışmanın artık parçası olmayacaklarını açıkladı.

"ÇOK YORULDUK YIPRANDIK"

Türkiye Düşünce Platformu’nun açıklamasında şöyle dendi: “En son hazırladığımız İstanbul Sözleşmesinin sakıncalı yönlerine dikkat çeken ve yerine kendi değerlerimize uygun bir tasarı öneren raporumuz ile mayınlı alana girdiğimizi fark ettik. İstanbul sözleşmesinin karşısında olanlar ile sözleşmeyi savunanları bir araya getirip konunun çözümü için mücadele ettik. Onlarca görüşme yaptık, bazen gururumuz incindi, olmayacak kişilerden olmayacak sözler işittik. Fakat gelinen süreçte bu konun taraflarının ortak bir zeminde çalışma yapma imkanlarının kalmadığını müşahede ettik. Rabbim alimdir, hakimdir, sadırlardakini bilendir. Nihayetinde bu sözleşmeyi hem savunanlarının ve hem de karşısında olanların bundan sonra bir araya gelmeleri mümkün değildir. Türkiye Düşünce Platformu olarak üzerimize risk alarak çözüm için çalıştık fakat hiç bir taraf bu çalışmalara özveri ile yaklaşmadı ve bir dua dahi alamadık. Bu sözleşmenin tarafında ve karşısında olan her iki kesimin çözüm üretemediklerinden gelecekte bunun sorumluluğunu omuzlarında taşıyacaktır. Biz platform olarak artık bu konudan çekiliyoruz, herhangi bir şekilde bu işin bir parçası olmayacağız çünkü çok yorulduk, yıprandık, yapacağımız diğer hayırlı işlere enerjimiz kalmıyor.”

ABDURRAHMAN DİLİPAK’A GÖNDERME

Açıklamada, İstanbul Sözleşmesi’ni savunanlar için ‘fahişe’ ifadesini kullanan ve AKP’nin dava açacağını duyurduğu Akit yazarı Abdurrahman Dilipak’a da isim vermeden göndermede bulunuldu: “Bundan sonra yapacağımız hayırlı birçok hizmetimiz var, onlara odaklanacağız Allah aklını, vicdanını kullanmayan ülkemiz Müslümanlarının sonunu hayır eylesin. Platformumuz istişaresinde, yönetiminde bulunan değerli zevatın bu konudaki bireysel çalışmaları Platformu bağlamaz, kendilerinin şahsi fikirleridir buna saygı duyarız. Ayrıca üyelerimizin de bu konuda menfi ve müspet yorumları olabilir bu yorumlar da platformu bağlamaz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

"Türkiye Düşünce Platformu geri adım attı: "Mayınlı alana girdiğimizi fark ettik"" haberi, 04 Ağustos 2020 tarihinde yazılmıştır. 04 Ağustos 2020 tarihinde de güncellenmiştir. Politika kategorisi altında bulunan Türkiye Düşünce Platformu geri adım attı: "Mayınlı alana girdiğimizi fark ettik" haberi 2020 yılına aittir. Bu haberin yanı sıra sayfamızda birçok güncel bilgi ve son dakika haberler yer almaktadır. Türkiye Düşünce Platformu geri adım attı: "Mayınlı alana girdiğimizi fark ettik" 2024 konusundaki bu haber içeriği objektif bakış açısının yansımasıdır. Politika konusunda 22 Temmuz 2024 tarihlidir, bugüne ait güncel gelişmelerden haberdar olmak için bizi Twitter ve Facebook sayfalarımızdan takip edin.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON HABERLER
 1. 08:25 Rıza Akpolat ile Yeşim Yankılıç'ın mutlu günü: İmamoğlu nikah kıydı, Özel şahitlik etti
 2. 08:20 Hızlı trenin dev ihalesi Çeçenler’e
 3. 08:16 İktidara yakın isimleri sarsan dolandırıcılık: Çarpanlar AK Partili, çarpılanlar AK Partili
 4. 08:10 Barış Terkoğlu: MHP'nin hedefindeki 154 kişi
 5. 08:07 İsmail Saymaz: Çakarlı araçlarla insan kaçakçılığı yapmışlar
 6. 08:01 Meteoroloji’den bugün için kritik uyarı: Kavurucu sıcaklık tüm yurdu vuracak
 7. 03:10 Joe Biden, adaylıktan çekildi. ABD şimdi ne yapacak?
 8. 03:00 Rusya'dan Biden açıklaması jet gibi! Sabırlı olmamız ve dikkatle izlememiz gerekiyor
 9. 02:55 Biden’ın seçim yarışından çekilmesine dünyadan tepki çığ gibi!
 10. 02:52 Rusya'dan 'Biden' açıklaması olay oldu!
 11. 01:21 Sektörde çalışanlar zor durumda: Bakanlık yetki verdi, yeni vergi düzenlemesi geliyor
 12. 01:21 Renault Megane Sedan, 656 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa çıkarıldı!
 13. 00:58 Clinton Harris’i destekledi: Obama risklere dikkat çekti
 14. 00:56 Konut Kredisi Faiz Oranlarında Büyük Değişim! Banka Banka Güncel Oranlar!
 15. 00:52 Mercedes-Benz, İlk Elektrikli SUV'si EQC'nin Üretimini Durdurdu
 16. 00:50 Özel'den açıklama: "Birinci parti olmayı sürdürmek istiyoruz"
 17. 00:50 Akşener: "İYİ Parti'ye aidiyetim ve bağlılığım sorgulanamaz!"
 18. 00:47 Domagoj Vida, Hırvatistan Milli Takımı'ndan Emekli Oldu
 19. 00:43 Husiler "İsrail’e Sert Yanıt Vereceğiz, Kural Tanımayacağız"
 20. 00:37 Özel Kıbrıs'taki ziyaretinde Erdoğan ile yaptıkları görüşmenin detaylarını açıkladı
Politika Haberleri