Ali Kaya Soysal

Ali Kaya Soysal

MESUT ÖZİL'İN ÜLKEMİZE HATIRLATTIKLARI ÜSTÜNE

 Önce şuradan başlayalım,  Alamanya Acı Vatana niçin göç etti bizimkiler, 55 lerden bu yana? Menderes in "her mahalleden bir milyoner çıkaracağım" rüyasından sonra proje tutmayınca onbinlerce Türk işçisi yurt dışına kaçtı, ekmek parası için..

 

     Mesut un anası, babasıda bunlardan biriydi Zonguldak tan..Ve Mesut orada doğdu, 7,8 yaşındayken Gelsenkirchen in alt  yapısında futbola merhaba dedi..Ve sonraları kendisini olağanüstü yeteneğiyle Real Madrid de ve Alman  Milli Takımında buldu 15-16 yıl içinde..

 

  Sonraları Arsen Wenger in değişmez futbolcusu oldu Arsenal de..Başarılara imzalar attı...Fakat ne olduysa oldu , yeni teknik adam Arteta tercih etmedi Mesut u..Nedendir bilemem, belki beklentilerini karşılamadı veya deyin ki teknik direktör kaprisi...

 

  E , peki, bu kadar değerli bir on numaraya niye Avrupa nın ilk büyük 5 liginden teklif gelmedi de , ki gelmiştir,"çocukluk aşkına transfer olmuştur"??

 

   İmza töreninde tabii olarak kırık türkçesiyle,söylemesi gerekenleri söyledi..

   Bence Mesut ""attan inip eşeğe binmiştir"...Bu transfer hikayesi ilerideki yıllarda çok konuşulacaktır..

 

   Beni esas ilgilendiren, yurt dışına yıllarca evvel göçeden Gazi Yaşargil Hoca nın, Aziz Sancar ın , Bioıntech aşısının mucidi Uğur Hoca ve eşinin varlıklarıdır..

 

   Yoksa , alt tarafı sol ayağıyla topa iyi dokunan  birinin değil...

 

  Ve de O nun resmiyle reklam yapmak isteyen Arçelik, Beko, Avis hiç değil...

 

   Bilmiyorum , Rahmi Bey ,Siz bu konuya ne dersiniz...????

.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar